Jednou vetou

Chcete sa báť? Vypočujte si týchto 5 desivých príbehov!

Poznáte tieto príbehy o beštiách v ľudskom tele? Na fotografii Ondrej Rigo

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock, RTVS

Počas sviatkov, kedy si pripomíname našich zosnulých, či slávime Halloween, sa často túžime báť. Vypočujte si 5 desivých príbehov, inšpirovaných skutočnými udalosťami, z ktorých vám bude behať mráz po chrbte!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

K minulosti vzhliadame najmä kvôli dôležitým míľnikom a udalostiam, história má však aj svoju desivú a krutú stránku. K Halloweenu vám teda prinášame 5 najdesivejších príbehov najhorších vrahoch vo svete, ale aj na Slovensku.

Strašidelná Bratislava: Z týchto 3 miest vám bude behať mráz po chrbte

1. Ted Bundy – Diabol s ľudskou tvárou

Priznal sa k vražde 30 dievčat, skutočné číslo jeho obetí je však neznáme. Theodore Robert Bundy, známy ako Ted bol jedným z najkrutejších sériových vrahov v Amerike. Mnohými bol popisovaný ako pôvabný, šarmantný a vzdelaný muž.

Halloween je tu: Oslávte ho s týmito strašidelnými hitmi!

Väčšinu svojich obetí vo veku 12- 26 rokov Bundy zbil palicou a následne zaškrtil, niektoré z nich aj znásilnil (aj po smrti). Bundy bol popravený na elektrickom kresle v januári 1989.

Staré dušičkové tradície: V kresťanstve pôvod nemajú!

2. Gary Ridgway – Vrah od Zelenej rieky

Americký sériový vrah Gary Ridgway v osemdesiatych rokoch znásilnil a zavraždil viac ako 49 žien. Prezývku si vyslúžil práve kvôli Zelenej rieke, popri ktorej ženy pochovával. Zatknutý bol v roku 2001 a aktuálne si odpykáva doživotný trest.

Čas na jesenný výlet? Tieto miesta v Európe musíte navštíviť!

3. Paul Bernardo a Karla Homolka

Paul Bernardo a Karla Homolka sú už exmanželský pár, ktorý spoločne mučil, znásilňoval a zavraždil 3 dievčatá – Karlinu 15 ročnú sestru Tammy, ktorej panenstvo chcela Karla údajne svojmu manželovi darovať ako vianočný darček, a dve ďalšie mladé ženy. Ohavné činy si natáčali na videá.

Jeseň je tu a prináša pranostiky: Poznáte tie najznámejšie?

Karla za činy sedela vo väzení iba 12 rokov keďže tvrdila že bola k činom donútená a svedčila proti exmanželovi, a aktuálne žije v Kanade s novým manželom a svojimi troma deťmi. Paul si odpykáva doživotie.

Dnes je mimoriadny deň: Podobný sa v tomto storočí neobjaví

4. Ondrej Rigo – Nočný vrah

K vraždám sa aj napriek dôkazom nikdy nepriznal. Najbrutálnejší sériový vrah Slovenska Ondrej Rigo na Slovensku, v Holandsku a Nemecku spáchal dokopy 9 vrážd a jeden pokus o vraždu. Obete mali od 22 až do 88 rokov a po zavraždení obete znásilňoval. Aktuálne si odpykáva doživotný trest.

Freud otvoril dvere do podvedomia, pomáhali mu v tom aj drogy

5. Štefan Svitek – Horeronský rozparovač

Tri ľudské telá – tehotná Mária Svitková a dve malé dievčatká – 6 ročná Anna a 4 ročná Elena. Žena a staršie z dievčat boli rozpárané a na zemi boli rozhádzané vnútornosti, dve odrezané prsia a niekoľkomesačný plod vytrhnutý z tela matky.

Nešťastný deň? Toto je desivá história piatku trinásteho

Desivú scénu mal na svedomí otec rodiny, 27 ročný Štefan Svitek. Kvôli ohavnému činu, ako aj nechutnej minulosti so sklonmi k znásilňovaniu, zoofílii a sadomasochizmu bol Svitek 8. júna 1989 obesený na šibenici. Išlo o posledný trest smrti v dejinách Československa.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu