Jednou vetou

Chlapík zostal nemilo prekvapený z toho, čo zbadal na svojom trávniku

Hadie mláďa s dvoma hlavami

foto: JD Kleopfer Facebook

Uff, toto je len pre silné žalúdky! Predstavte si že ráno vstanete, urobíte si kávu, sadnete si do záhrady a skôr ako sa napijete zbadáte niečo neuveriteľné. Hada, ktorý sa vyskytuje len zriedkavo a ktorý sa kvôli svojej anomálii nedožíva dlho.

Drsná reality show: Bocian verzus leopard. Uff, to bolo tesné!

Keď sa povie had, väčšina ľudí si predstaví plaza s valcovitou hlavou, telo pokryté šupinami a jednou hlavou. Avšak, v americkom štáte v Severnej Virgínii bolo objavené hadie mláďa, ktorý má dve hlavy. Áno čítate správne, dvojhlavé hady naozaj existujú!

Tento úkaz objavil chlapík na svojom trávniku. Nepodľahol však panike, akej by podľahli mnohí z nás, ale zavolal Virginskú herpetologickú spoločnosť. Jej pracovníci potom odniesli hada na výskum, a odtiaľ ho prepravili na rádio graf do Virginského Inštitútu Divočiny vo Waynesborou.

Vedci zistili, že…

Výskumníci inštitútu z rádiografu zistili, že ľavá hlava je dominantnejšia ako pravá, lebo viac reagovala na podnety okolia. Okrem toho, ešte zistili, že tento dvojhlavý had má dve priedušnice, dva pažeráky, ale len jedno srdce a jedny pľúca.

Nová popová ikona? Nie! Iba retríver Max

Ak vás teraz napadlo, že si spravíte výlet do Waynesborou, aby ste hada mohli vidieť na vlastné oči, tak budete sklamaný. Had zatiaľ verejnosti neukazujú. Keď sa situácia zmení, budeme vás informovať.

Pozrite si video:

Uverejnil používateľ JD Kleopfer Štvrtok 20. september 2018

zdroj informácií: CNN

Chcem dostávať novinky – prihlásiť sa na bezplatný Newsletter

Môže vás zaujímať

Pri boji s pandémiou pomáha aj slovenský superpočítač Aurel