Jednou vetou

Chystáte sa v lete na Pohodu? Vieme o prekvapení!

Ilustračné foto

foto: archívne TASR

Koncertom Československej filharmónie si festival Pohoda pripomenie 100. výročie vzniku Československa. Unikátne spojenie filharmónií oboch krajín uvedie na blížiacom sa 22. ročníku skladbu Musica Concertante Mariána Vargu, pri ktorej sa k orchestru pripojí aj legendárna formácia Collegium Musicum. Z českej tvorby zaznejú diela Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetanu, Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danela zahrá Biblické piesne od Antonína Dvořáka. K nim sa pridajú mnohé spevácke zbory z celého Slovenska.

Noisecut a Nora Ibsenová je spojením muzikantov, ktorí vystúpili v marci na 10. ročníku Radio Head_Awards. Vystúpenie si zopakujú na Pohode, zaznejú skladby, ktoré nikdy nehrali naživo, aj nové verzie starších songov. Indie-rocková kapela Billy Barman sa predstaví v spoločnej produkcii so speváckym zborom SĽUK-u. Speváčka a hudobníčka Katarzia uvedie koncert piesní s Jonatánom Pastirčákom, ktoré zložila a interpretuje v inscenácii Antigona činohry Slovenského národného divadla. Stálica slovenskej hudobnej scény Jana Kischner pripravila koncert v sprievode sláčikového orchestra.

Zoznam účinkujúcich sa dopĺňa…

Organizátori festivalu majú v tejto chvíli potvrdených takmer 100 mien z 25 krajín, pričom ďalšie mená ešte pribudnú. Otvárací deň festivalu (5.7.) bude patriť legendám, na hlavnom pódiu sa predstavia Ziggy Marley a The Chemical Brothers. Druhý deň (6.7.) sa predstavia popularizátor jazzu Jamie Cullum a speváčka aj gitaristka St. Vincent. V sobotu (7.7.) bude pódium patriť americkým interpretom so zaujímavým životným príbehom, pesničkár Rodriguez z oscarového filmu Searching for Sugar Man a speváčka LP, Okrem nich zahrá aj jedna z najznámejších súčasných švédskych kapiel Little Dragon.

IMT Smile predstavujú novú pieseň a zároveň aj klip – Budeme to stále my

Pre ďalší rozvoj letiska nebude tento rok vysadená kvetinová lúka. Kvety však k Pohode patria, aj preto je tu iniciatíva Pohoda F(Lovers). V rámci nej môžu návštevníci so sebou na letisko priniesť vlastné kvety. Nebudú chýbať špeciálne vlaky z Košíc a Bratislavy či prímestské autobusy priamo do areálu. Organizátori majú aj tento rok viacero noviniek, medzi nimi aj dôslednú separáciu odpadu.

„Otec“ festivalu je spokojný

„Budeme mať v histórii najväčší ‚stage‘, čo sa týka hlavného pódia, bude to typická festivalová oblúková konštrukcia, ten dodávateľ patrí k totálnej svetovej špičke v rámci konštrukcií pódií. Historicky najdlhšie sme sa snažili o najväčšie meno tohtoročného programu, o Chemical Brothers, to je môj niekoľkoročný zápas, určite viac ako desaťročný. Veľmi dlho som sa snažil napríklad aj o Rodrigueza. Čo sa týka samotnej komunikácie, musím povedať, že nebýva niekedy jednoduchá, pretože sme nezávislý festival z krajiny, ktorá má päť miliónov obyvateľov, s kapacitou, ktorá nie je najväčšia v Európe, ale zároveň sa nám podarilo dostať na festival mnohé mená, ktoré patria k ozdobám festivalov, takže sme hrdí, ako máme vyskladaný festival,“ povedal na Pohoda Dni_FM šéf podujatia Michal Kaščák.

Odporúčame: Nový dokument o tenisovej ikone Martine Navrátilovej! Kto ju bude hrať?

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte