Jednou vetou

Čiara získala v Belgicku ďalšie tri festivalové ocenenia

Tomáš Maštilír vo filme Čiara

TASR

Film Čiara režiséra Petra Bebjaka zbiera festivalové ocenenia aj po takmer roku od jeho uvedenia v Karlových Varoch. Na Festivale International du Film Policier de Liége v Belgicku získal tri zo štyroch hlavných cien.

Z festivalu zameranom na detektívne a kriminálne filmy si Čiara odniesla titul najlepší film. Ocenili aj Tomáša Maštalíra v hlavnej mužskej úlohe a Zuzanu Fialovú v hlavnej ženskej úlohe. „Som veľmi šťastná a poctená. Bolo mi trochu ľúto, že si ocenenie nemôžem prevziať osobne, pre predstavenie v SND. Určite by moje pocity boli ešte intenzívnejšie. Je ohromné, že film má takéto zahraničné úspechy a my môžeme naším umením reprezentovať Slovensko vo svete,“ komentovala zisk prestížnej ceny Fialová.

Víťazi si ocenenia prevzali z rúk herečky Véronique Genest, ktorú diváci poznajú ako pôvabnú, no nekompromisnú komisárku so zmyslom pre humor z obľúbeného detektívneho seriálu Julie Lescaut uvádzaného aj na slovenských obrazovkách.

Ocenenia si v Belgicku osobne prevzal režisér Peter Bebjak, ktorý na to reagoval slovami: „Bol to veľmi príjemný festival s kopou francúzskych a belgických hviezd v krásnom meste. A najkrajšie bolo ísť trikrát pred to obrovské plátno a ďakovať. Ďakovať za Tomáša a Zuzanu, pretože si ocenenie najlepší herec a najlepšia herečka zaslúžia. A poďakovať za celý štáb. Pretože ocenenie Grand Prix je ocenenie práce všetkých, ktorí na Čiare pracovali.“

TASR informovala za tvorcov filmu Monika Želasková.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte