Jednou vetou

Cigánski diabli pripravujú muzikál Prekliatie

Nový slovenský muzikál z dielne autorskej dvojice Ernest Šarközi – Jaroslav Moravčík bude mať premiéru 22. októbra v bratislavskom Divadle Nová scéna. Jeho názov je Prekliatie, Šarközi sa podpísal pod námet, hudbu a texty a Moravčík pod dramaturgiu, choreografiu, réžiu. Obaja priniesli na scénu aj umelecké súbory, ktorých sú súčasťou.

Ernest Šarközi je cimbalistom a vedúcim orchestra Cigánski diabli, hudobného súboru, ktorý za desať rokov svojej existencie má na svojom konte stovky vystúpení na piatich kontinentoch, zlaté a platinové platne a množstvo iných ocenení.

Popredný slovenský choreograf a režisér Jaroslav Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé. Tvoria ho špičkoví slovenskí tanečníci, ktorí vynikajú dynamikou a univerzálnosťou tanečného prejavu.

Nekonečný súboj dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti…

Prekliatie je muzikálom v podobe hudobno-tanečnej feérie, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba v interpretácii Cigánskych diablov.

Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. K výslednému efektu prispejú aj  kostýmy, scénografia, svetelné, zvukové a jazykové efekty, aké si súčasné publikum už prirodzenie žiada.

Vo svojej prvej veľkej úlohe sa predstaví 17-ročná Vanessa Šarköziová, ktorá o pripravovanom muzikáli povedala: „To prekliatie som ja. Bude to plné temperamentu, preklínaní, cigánskej kultúry a ukáže sa tam úplne všetko.“ Ďalšími sólistami sú Katarína Ivanková a Karol Csino.
Vstupenky sú k dispozícii na stránkach spoločnosti TicketLIVE.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte