Jednou vetou

Činohra SND venovala predstavenia zavraždenému Kuciakovi a Kušnírovej

Členovia Činohry Slovenského národného divadla (SND) venovali dve utorkové (27. 2.) predstavenia ako prejav úcty Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej.

Minútou ticha si uctili obete neospravedlniteľného násilného činu.

„Násilná smrť novinára je pre spoločnosť vždy výstrahou. Okrem veľkej osobnej tragédie prináša zásadné ohrozenie piliera demokracie a slobody slova,“ uvádza sa vo vyjadrení, s ktorým vystúpili účinkujúci a umeleckí pracovníci našej prvej činohernej scény pred predstaveniami Richard III. v novej budove a Veselými paničkami windsorskými v historickej budove divadla.

„Každé i to najmenšie ohrozenie osobných slobôd môže stáť na počiatku udalostí, ktoré spoločnosť rozložia. Prestanú v nej platiť pravidlá a vytvorí sa priestor pre najnižšie ľudské pudy,“ píše sa ďalej vo vyjadrení, pod ktorým sú podpísaní Michal Vajdička, riaditeľ Činohry SND a Marián Chudovský, generálny riaditeľ SND.

V jeho závere vyslovujú úprimnú sústrasť najbližším obetí, ako aj celej novinárskej obci a vyzývajú všetkých, ktorí sa pohybujú vo verejnom priestore, „aby sa začali správať zodpovedne a vážili každé svoje slovo“. TASR informovala Izabela Pažítková, tlačová tajomníčka SND.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa