Jednou vetou

December v kinách: 8 filmov, ktoré si nemôžete nechať ujsť!

V decembri sa môžeme tešiť na filmové trháky

autorská koláž hlavne.sk, imdb

Aj posledný mesiac roka prináša do kín pozoruhodnú nádielku zaujímavých filmových noviniek. Fanúšikovia režiséra Petera Jacksona, ktorý stál za úspechom Pána Prsteňov, sa môžu tešiť na fantastickú novinku z jeho dielne. A to je iba začiatok! Pozrite si ďalšie tipy na filmové novinky:

NÁŠ TEST: Zisťovali sme, na koľko Vás vyjde jedlo a pitie na vianočných trhoch

Šťastné a veselé decembrové sviatky môžete tento rok osláviť aj v kinách. Filmári prichádzajú hneď s niekoľkými zaujímavými novinkami, ktoré žiaden fanúšik kinematografie nemôže zmeškať.

Prvou adventnou nedeľou sa začína čas duchovnej prípravy na Vianoce

8. Záhada Silver Lake

Žáner – komédia, krimi, triler; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 06.12.

Na úvod mesiaca náš čaká tajomný a spletitý film z dielne Davida Roberta Mitchella. Psychedelický štýl jeho tvorby je jednoznačne nezameniteľný. Dej novinky „Záhada Silver Lake“ sprevádza pátranie tridsaťročného Sama po jeho stratenej susedke.

Tak, ako to s Mitchellovými filmami býva, pripravte sa na kombináciu kryptického trileru, hlbokého soundtracku a zábavy v podobe mnohých trefných odkazov na popkultúru. Mesto anjelov v tom najlepšom šate!

To je ale parádnica! Emma Drobná vybehla s mamou na nákupy. Pozrite sa, čo si vybrali

Výročie smrti Freddieho Mercuryho. Toto je príbeh legendárnej kapely Queen

7. Super Taxík

Žáner – animovaný; Krajina pôvodu – Malajzia; Premiéra – 06.12.

Ďalšia filmová novinka, tentoraz pre najmenších. Preskúma život úplne obyčajného, malého taxíku, ktorý sníva o veľkých veciach. Túži sa stať najlepším pretekárom a zároveň vyhrať srdce auta, do ktorého sa beznádejne zamiloval. Každá z týchto úloh sa zdá byť ťažká, kým nie je milý Taxík vystavený ešte väčším skúškam.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

6. Smrteľné stroje

Žáner – dobrodružný, fantasy; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 06.12.

Z planéty Zem je nehostinná pustina, mestá nahradili gigantické, zdanlivo nezastaviteľné stroje na kolesách, ktoré brázdia planétu a hľadajú zdroje. Taká je pôvodná myšlienka úspešného režiséra trilógie Pán Prsteňov Petera Jacksona.

Vo svojom novom filme nám prezentuje príbeh dievčaťa menom Hester Shaw, ktoré uviazne v jednom z najväčších a najhrozivejších strojov planéty a musí čeliť jeho vládcovi Thaddeusovi.

Aj kúsok pozornosti môže zachrániť život! Takto odhalíte depresiu

5. Spider-Man: Paralelné svety

Žáner – animovaný, akčný, fantasy; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 13.12.

Komiksové svety a rôzne inkarnácie jedného z najobľúbenejších superhrdinov vôbec sa v decembri stretnú na filmových plátnach. Spider-Man, tentoraz nie Peter Parker, ale jeho novšia verzia Miles Morales musí čeliť diabolskému plánu zlosyna Kingpina. Na pomoc mu našťastie prichádzajú ďalší pavúčí muži.

Nestíha sa poriadne najesť. Pozrite sa, na čo dostala Adela chuť

4. Aquaman

Žáner – akčný, dobrodružný; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 13.12.

Po neúspechu Justice League to filmový svet DC skúša s novým superhrdinom. Kráľ Atlantídy všeobecne čelí mnohým posmeškom, keďže jeho originálna superschopnosť je, že sa dokáže rozprávať s rybami. Aquaman v podaní drsného Jasona Momoa však jednoznačne nie je na smiech.

Rybár zachránil v oceáne batoľa a pokladá to za zázrak

3. Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

Žáner – animovaný; Krajina pôvodu – Francúzsko; Premiéra – 20.12.

Obľúbená rozprávka z historického prostredia prichádza do kín s novým príbehom. Galskí hrdinovia Asterix a Obelix tentokrát musia odovzdať tajomstvo ich čarovného nápoja, ktorý galským hrdinom prináša nadpozemskú silu, ďalšej generácii.

2. Bumblebee

Žáner – dobrodružný; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 20.12.

Novou majiteľkou nenápadného žltého autíčka sa stane osemnásťročná Charlie. Mnohí z nás vedia, že pod kapotou krásneho veterána sa skrýva viac ako zopár koní. Bumblebee je Transformer, ktorý najlepšie stelesňuje všetko, čo sa nám páčilo na prvom diely filmovej série. Nový režisér, ktorý preberá ságu o Autobotoch po Michaelovi Bayovi, sa to pokúsi nájsť a predať.

Titanic sa opäť vydá na plavbu! Vyhne sa osudu svojho menovca?

1. Návrat Mary Poppins

Žáner – rodinný, hudobný, fantasy; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 27.12.

Fenomenálna britská herečka a speváčka Emily Blunt stvárni kúzelnú pestúnku Mary Poppins, ktorej jediným cieľom je vniesť radosť a šťastie do rodiny Banksových. Určite si medzi sviatkami nenechajte ujsť túto čarovnú novinku!

Moderné umenie? Takúto sumu zaplatili za obraz vytvorený počítačom

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte