Dievčatko Emma sa narodila z embrya, ktoré bolo zmrazené 24 rokov

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Manželia z amerického štátu Tennessee privítali na svete zdravé dievčatko, ktoré sa narodilo z embrya zmrazeného pred 24 rokmi. V utorok o tom informovali americké médiá a tlačová agentúra DPA.

Emma Gibsonová sa narodila minulý mesiac rodičom Tine a Benjaminovi Gibsonovcom – a podľa vedcov z Univerzity v Tennessee ide o rekord najdlhšie zmrazeného embrya, z ktorého sa narodilo dieťa, uviedla webová stránka WND.

Embryo bolo zmrazené v roku 1992 – len rok a pol po narodení samotnej Tiny – a Tine ho implantovali v marci v Národnom centre pre darcovstvo embryí (NEDC) v meste Knoxville.

„Toto embryo a ja sme mohli byť najlepšími priateľkami,“ povedala pre americkú spravodajskú televíziu CNN dnes 26-ročná Tina. NEDC prijíma darované embryá od párov, ktoré ich už nechcú alebo nepotrebujú, a venuje ich ľuďom, ktorí túžia po deťoch.

Gibsonovci si v minulosti brali deti do pestúnskej starostlivosti a uvažovali o adopcii, potom sa však zhodli na „adopcii embrya“, pretože Benjamin (33) má cystickú fibrózu, ktorá spôsobuje u mužov neplodnosť.
„Emma je taký sladký zázrak,“ povedal Benjamin. „Podľa môjho názoru na to, že bola pred toľkými rokmi zmrazená, vyzerá naozaj dokonale,“ dodal.

Môže vás zaujímať

FOTO: Na premiére Levieho kráľa zažiarila Beyoncé, aj Elton John