Divadlo pod holým nebom a na nádvorí zámku má svoje čaro

foto: TASR, zdroj: TASR

Dvojtýždňový 44. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské (ZHZ), ktorý skončil v uplynulých dňoch, videlo dohromady viac ako 6100 divákov. Najstarší slovenský divadelný festival, konaný pod holým nebom, pritom odprezentoval dve desiatky predstavení.

„Mnohé predstavenia boli vypredané hneď po zverejnení programu. Prakticky každé festivalové predstavenie sa stretlo s priaznivým diváckym ohlasom. Niektoré témy boli divadelne veľmi inšpirujúce, rovnako ako stretnutia s hereckými hviezdami slovenských i českých divadiel,“ uviedla Jana Raffajová, riaditeľka Divadla J. G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene, ktoré festival organizuje.

Slávnostné otvorenie ZHZ, ako aj premiéra hry Škola základ života v podaní domáceho súboru, bolo na nádvorí zámku. „Toto šťastie už ale nemala minuloročná premiéra komédie DJGT Charleyho teta. Mnohí sa tešili, že sa konečne dočká zámockého uvedenia, napokon sa však pre nepriaznivú predpoveď počasia presunula do sály DJGT,“ konštatovala dramaturgička DJGT Uršuľa Turčanová.

Až na dve ďalšie predstavenia (těšínsky Kubo a nitrianski Panikári) nebolo potrebné žiadne iné predstavenie z dôvodu nepriaznivého počasia presúvať.  Zvolenské divadlo sa v týchto dňoch úspešné prezentovalo aj na martinskom festivale Dotyky a spojenia. Denník Anny Frankovej v réžii Júlie Rázusovej sa tam stretol s diváckou i odbornou odozvou.  Festival ZHZ bol tak ako každý rok bodkou za divadelnou sezónou. Nová, v poradí už 69. sezóna odštartuje galavečerom MOTÝĽ 2017 v piatok 8. septembra.

Môže vás zaujímať

Slovenská pošta

Slovenská pošta vydáva spoločnú poštovú známku s Českou republikou