Do kín mieri Hugh Jackman ako Najväčší showman

V snímke sa predstaví aj Zac Efron, Michelle Williams či Zendaya

zdroj : TASR, foto : Facebook

Záver roka spestrí v kinách novinka s názvom Najväčší showman. Ide o originálny muzikál inšpirovaný životom amerického šoumana P. T. Barnuma, muža, pre ktorého každá prekážka a nezdar boli len ďalším odrazovým mostíkom na ceste k hviezdnemu úspechu. Práve vďaka jeho vizionárstvu a energii vznikol šoubiznis. V titulnej úlohe sa predstaví Hugh Jackman.

Phineas Taylor Barnum je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdam s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov.

Vďaka nim vytvoril fascinujúcu šou zaplnenú žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia.

Zac Efron opäť v muzikáli

A Barnum dokáže úspech svojej šou náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie „princ humbugu“ a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu.

V životopisnej snímke sa po boku Hugha Jackmana predstaví Michelle Williams a veľkú rolu v muzikáli dostal aj Zac Efron. Úlohu jeho partnerky získala populárna americká speváčka, tanečnica, herečka a modelka Zendaya. Na muzikálových piesňach sa podieľali autori Oscarom ocenenej pôvodnej hudby k filmu La La Land.

Réžie sa ujal austrálsky filmár Michael Gracey, pod scenár sa podpísali Jenny Bicks a Bill Condon. Muzikálový film Najväčší showman prináša do slovenskej kinodistribúcie od 28. decembra CinemArt.

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO