Jednou vetou

Do škôl na Valentína zavítajú Mliečne hliadky

Ilustračná foto

Foto: TASR

Mliečne hliadky zavítajú vo štvrtok (14. 2.) do troch slovenských základných škôl. Ich cieľom je poskytnúť deťom hravou formou informácie o výrobe a spracovaní mlieka, vybudovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a prispieť k ich správnym stravovacím návykom. Kampaň je riadená v rámci spolupráce Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) a Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ).

Deň sv. Valentína sa stal sviatkom zaľúbených vo viacerých štátoch sveta

Mliečne hliadky sú jednou z informačných a osvetových aktivít kampane Slovenská mliečna rodina, v ktorej sú zastúpení slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka.

„Mliečne hliadky majú misiu, v rámci ktorej je cieľom získať názor detí na konzumáciu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, informovať deti o správnych stravovacích návykoch i o tom, ako sa dajú spoznávať mliečne výrobky a že ich konzumáciou môžu aj oni prispieť k ochrane životného prostredia,“ priblížila riaditeľka SZPM Margita Štefániková.

Ako ďalej vysvetlila, hliadka tiež deťom predstaví aplikáciu Adoptuj kravičku. Ukáže im, ako si môžu adoptovať kravu zo skutočnej slovenskej farmy, ktorú v rámci dňa otvorených dverí na mliečnych farmách môžu aj navštíviť a ako si založiť virtuálnu mliečnu farmu a hospodáriť na nej.

Medzinárodný deň darovania kníh vyjadruje lásku k čítaniu

Odmenou za ich záujem a pozornosť budú praktické desiatové boxy, záložky do kníh, maľovanky a slovenské mliečne výrobky.

Prezident SMZ Stanislav Voskár dodal, že verí, že množstvo aktivít, ktoré spoločne s prvovýrobcami v rámci Mliečneho fondu realizujú, zvýši povedomie a záujem o konzumáciu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov aj u mladej generácie.

Mliečne hliadky sú vo februári plánované v školách v Partizánskom, v Topoľčanoch a vo Veľkých Bieliciach. V marci, apríli a máji navštívia školy v Žiline a jej okolí, Čičmanoch, Košeci, Nových Zámkoch, Mani, Dolnom Kubíne, Habovke, Zvolene a jeho okolí, Dudinciach a okolí, Považskej Bystrici a jej okolí, a tiež v Banskej Štiavnici a jej okolí.

Môže vás zaujímať

Twitter testuje novú funkciu. Toto s ňou dokážete urobiť