Jednou vetou

Do súťaže Dráma 2018 prihlásili 34 textov

Divadlo Jána Palárika v Trnave

foto: djp.sk

Do súťaže Dráma 2018 o najlepší dramatický text v slovenskom a českom jazyku prihlásili autori a autorky 34 textov. "Z toho 24 v slovenskom a desať v českom jazyku. Novinkou súťaže je rozšírenie ocenení o Cenu Divadla Jána Palárika v Trnave, ktoré sa zároveň spoločne s Divadelným ústavom a Činohrou Slovenského národného divadla stalo spoluusporiadateľom," informoval Dušan Poliščák, PR manažér Divadelného ústavu.

Do konca apríla bude o dramatických textoch rozhodovať päťčlenná porota v zložení Miriam Kičiňová (dramaturgička, lektorka dramaturgie Činohry SND), Lucia Mihálová (dramaturgička Divadla Jána Palárika v Trnave), Marián Amsler (režisér, pedagóg na VŠMU v Bratislave, umelecký šéf Divadla DPM), Lenka Čepková (dramatička, scenáristka, dramaturgička Štúdia 12 v Bratislave) a Vladislava Fekete (dramaturgička, riaditeľka Divadelného ústavu).

FOTO: Pozrite si, kto zažiaril na udeľovaní cien Grammy

Okrem hlavnej ceny bude udelená aj Cena Činohry SND a zároveň po prvý raz udelia Cenu Divadla Jána Palárika v Trnave. Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín udelí Cenu Rádia Devín.

Texty finalistov súťaže budú publikované v podobe e-knihy. „Vyhlásenie výsledkov súťaže spolu s verejnou prezentáciou textov – Trojboj sa uskutoční v máji v rámci 15. ročníka festivalu Nová dráma/New drama 2019,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií