Jednou vetou

Došiel Elánu elán, alebo sa páni šetria?

Skupina Elán zľava: Jozef Ráž, Vašo Patejdl, Ján Baláž

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Smutní? Alebo sú zničení? Možno len zamyslení, aby každý detail vyšiel na 100 percent? Čo je vlastne za tým? Nič zlé za tým nehľadajte. Československá hudobná ikona, skupina Elán funguje už rovných 50 rokov. Pri tejto príležitosti sa stretli s novinármi, aby im predstavili prekvapenie, ktoré svojím fanúšikom pripravujú.

Legenda Sting v Bratislave. Chceli ho vidieť celebrity aj kontroverzné postavičky

Žiadne trápenie ani smútok za ich výrazom netreba hľadať, hoci na úvod tlačovej konferencie, kde predstavili svoje najbližšie plány, tak mohli pôsobiť. Po pár sekundách sa na ich tvárach objavili úsmevy na aké sme už roky zvyknutí. Od konca augusta až do novembra budú Jožo Ráž (63), Vašo Patejdl (63) a Jano Baláž (66) oslavovať 50 rokov skupiny Elán spolu v ôsmich mestách.

Elán chystá veľkú oslavu, na jubilejnom turné sfúkne 50 sviečok

Pri tejto príležitosti nám poskytli aj krátky rozhovor o najbližších plánoch, podrobnosti prinesieme už onedlho. Pozrite si viac v našej galérii, akú mali „elánisti“ náladu počas tlačovky. (článok pokračuje pod galériou)

NOVINKA: Vtipná Čalamáda – vyskúšajte našu novinku 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Toto zahrajú na koncertoch

„Playlist na koncert ešte nemáme komplet doladený, ale na zozname je okolo 29 pesničiek, zahráme takmer z každého albumu pecky, ktoré naši fanúšikovia milujú,“ povedal Jožo Ráž na tlačovej koncferencii pri predstavení ich oslavy po slovenských mestách. Uhádli by ste ich obľúbené „elánovky“? My ich poznáme, vypočujte si ich (video nižšie)

Chceš byť ako Adela? Imidž za pár stoviek

Srdcovka Joža Ráža je pesnička Ôsmy svetadiel:

Najobľúbenejšou elánovkou Vaša Patejdla je pesnička Hans Christian Andersen:

Jano Baláž má najradšej tento hit – Čaba neblázni:

Elán je najúspešnejšou rockovou skupinou, štyrikrát po sebe, za roky 1984 až 1987, získali československého Zlatého slávika v kategórii skupiny, osemkrát po sebe, za roky 1998 až 2005, vyhrali slovenského Zlatého slávika, k tomu má Jožo Ráž dvoch Zlatých slávikov ako spevák za roky 2000 a 2001.

Takto s ním išiel čas – George Michael by oslavoval

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte