Jednou vetou

Drsná reality show: Bocian verzus leopard. Uff, to bolo tesné!

Hladný leopard si trúfol na bociana

autorská koláž hlavne.sk, Caters Agency

Tak tomuto sa povie lovec! Leopardovi v Serengeti sa podarilo vo vysokej tráve nepozorovane priblížiť k bocianovi a zaútočiť naňho. Keď si ho bocian všimol, mal sotva sekundu na útek. Ako to všetko dopadlo, zistíte vo videu nižšie.

To sú kamoši! Videli ste už niečo také?

Neuveriteľný zážitok sa naskytol návštevníkom Národného parku Serengeti na severe Tanzánie. Nič netušiaci bocian dokázal uniknúť z mačacieho objatia iba o vlások. Naštastie rýchlo odhalil, kto na neho číha v tráve a leopardovi zostal iba pohlaď na bocianí zadok a stiahnutý chvost medzi nohami.

Dramatický moment zachytila návštevníčka safari parku, ktorá ostala v poriadnom šoku a o dramatické momenty sa podelila vo videu na sociálnej sieti.

KULEHA: Priberte a ozvite sa, keď budete maco

„V posledný deň v Serengeti, keď sme pomaly opúšťali národný park, sme mali šťastie, keď sme zbadali leoparda prikrčeného v tráve a len niekoľko metrov od neho bol bocian. Vedeli sme, že toto bude zaujímavé a dramatické!“ vyhlásila Lauren O’Dea. (článok pokračuje nižšie)

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

„Nebola som si istá, ako dlho potrvá leopardovi, kým sa vrhne na bociana. Keď sa šelma začala pohybovať trávou, stratila som ju z očí. Rýchlo som začala natáčať bociana a potom sa to stalo. Leopard vyskočil z trávy a vrhol sa na veľkého okrídlenca. Ten v boji o svoj život vyletel a len o milimetre unikol istej smrti. Bol to taký vzrušujúci moment, že som sa triasla ešte niekoľko hodín,“ povedala Lauren.

Video z dramatického úniku (kliknite na náhľad):

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond. Milovníci Citroën si prišli na svoje.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa