Jednou vetou

Duel s Českom prilákal k obrazovkám takmer milión divákov

Slovenskí fanúšikovia pred zápasom

foto: TASR

Hokejový šampionát v dánskych mestách Kodaň a Herning, ktorý odštartoval v piatok 4. mája prilákal k obrazovkám RTVS veľké množstvo divákov a fanúšikov.

Atraktívny duel s Českou reprezentáciou sledovalo v sobotu večer 5. mája takmer milión divákov (966-tisíc divákov s podielom na trhu 49,4 %).

Slovákom zrušili tímové fotenie, Royal Aréna má problém s ľadom

RTVS v piatok 4. mája spustila sériu priamych prenosov a záznamov zo všetkých 64 zápasov na MS v hokeji. Pozornosť televíznych divákov a hokejových fanúšikov sa sústredila na sobotu večer, kedy sa hokejová reprezentácia Slovenska stretla v prestížnom súboji s Českom. Tento atraktívny duel si v univerzálnej cieľovej skupine 12+ pozrelo 966-tisíc divákov (podiel na trhu 49,4 %).

Okrem toho nová dokumentárna séria RTVS o reprezentantoch, ktorí sa zaslúžili o najväčšie úspechy slovenského hokeja Aj oni boli pri medailách v prestávke zápasu s českou reprezentáciou zaujala 783-tisíc divákov (podiel na trhu 37,6 %).

Slováci po víkende len s jedným bodom, treba zaskočiť favoritov

Hokejový víkend na obrazovkách RTVS pokračoval aj v nedeľu 6. mája druhým zápasom Slovenska proti Švajčiarsku. V cieľovej skupine 12+ si ho na Jednotke pozrelo viac ako 700-tisíc divákov (726-tisíc divákov s podielom na trhu 34,9 %).

Nasledujúci zápas na MS v hokeji proti Rakúsku odohrá hokejová reprezentácia Slovenska už zajtra, utorok 8. mája. Diváci si ho môžu pozrieť v priamom prenose na Jednotke o 16.15 h alebo on-line na oficiálnej stránke hokej.rtvs.sk v rovnakom čase.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte