Jednou vetou

Dvorský o zisku Krištáľového krídla: Krásny pocit

Svetoznámy operný spevák Miroslav Dvorský, ktorý získal ocenenie v kategórii divadlo a audiovizuálne umenie počas odovzdávania ocenení Krištáľové krídlo za rok 2018

foto: TASR - Pavel Neubauer

Jedenásť osobností hospodárskej, vedeckej, kultúrnej, športovej a spoločenskej sféry si v nedeľu večer (27. 1.) na javisku Slovenského národného divadla v Bratislave prevzalo ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2018. O nových laureátoch v jednotlivých kategóriách 22. ročníka rozhodli odborné poroty a Veľká porota Krištáľového krídla.

Prestížne ocenenie získala Jana Danišová (filantropia), Zuzana Rehák Štefečeková (šport), Etela Farkašová (publicistika a literatúra), Miloslav Čurilla (hospodárstvo), Roman Patkoló (hudba), skupina IMT Smile (populárna hudba), Michal Hulman (medicína a veda), Ján Ťapák (výtvarné umenie), Miroslav Dvorský (divadlo a audiovizuálne umenie), Tomáš Brngál (inovácie a startupy) a Kristína Križanová (mimoriadna cena).

Krištáľové krídlo 2018 získalo jedenásť slovenských osobností a odborníkov

„Ocenenie pre mňa znamená hrdosť, že som sa dostala najprv do top trojky a že ma vybrali ako laureátku na Krištáľové krídlo. Samozrejme, zodpovednosť do budúcnosti, pretože aj keď nie Krištáľové krídlo, tak ja verím, že príde ešte nejaké ocenenie v budúcnosti za budúce úspechy. Máme trojročného syna a už sa začíname obzerať po možnostiach na športovanie, neberieme to však tak, aby bol vrcholový športovec,“ povedala Zuzana Rehák Štefečeková.

„Je to pre mňa obrovská česť a zároveň aj motivácia a inšpirácia do mojej ďalšej práce. Veľmi si to vážim, Krištáľové krídlo sledujem už roky, je to pre mňa splnený sen. Čakajú ma ďalšie koncerty, či už sólové alebo s orchestrom. Hrám na kontrabase, ktorý nepatrí medzi také sólové nástroje ako husle alebo klavír, ocenenie je potvrdením toho, že aj s kontrabasom môžem pokračovať v sólovej dráhe,“ doplnil Roman Patkoló.

FOTO: Vytancovaní a vysmiati. Smotánka to na plese v opere poriadne roztočila

Miroslav Dvorský si ocenenie prevzal na domovskom javisku. „Je to pre mňa zaväzujúce, som veľmi rád, že takáto cena pribudne k tým ďalším, ktoré som už počas speváckej dráhy nazbieral. Keď zaznelo moje meno, bolo to skoro nereálne, mám alebo nemám ísť ja, rozbúchalo sa mi srdce, že z tých osobností si vybrali práve mňa. Je to krásny pocit,“ povedal ocenený operný sólista.

„Klinickú medicínu momentálne nevykonávam, venujem sa skôr technológiám a ich aplikácii práve v medicíne. Aj to ocenenie nie je len moje, je to ocenenie celého nášho tímu, všetkých ľudí, ktorým veľké úsilie venujú, veria nám a podporujú nás, čo robíme, aby sme takéto inovácie mohli prinášať nielen do sveta, ale aj tu na Slovensko. Je to veľká česť aj hrdosť na náš tím, predstavujem si, že sú tu so mnou a preberáme to spolu. Je to do budúcna záväzok a motivácia robiť ešte viacej, dať zo seba všetko a prinášať takéto inovácie naďalej,“ uviedol Tomáš Brngál.

Viete, prečo je plesová sezóna na začiatku roka? Tu je odpoveď!

„Ak by som sa s týmto ocenením mala podeliť so všetkými, boli by z neho maličké črepinky, pretože bez tímu spolupracovníkov to jednoducho nejde, budem uvažovať, kde to Krištáľové krídlo bude, či u mňa na poličke alebo na inom mieste. Oporu mám v mojej rodine, pretože robiť medicínu je predsa náročné,“ doplnila držiteľka mimoriadnej ceny Kristína Križanová.

„Veľmi silne si uvedomujem obrovskú zodpovednosť voči Krištáľovému krídlu a osobnostiam. Úspech Krištáľového krídla je vďaka všetkým nominovaným osobnostiam, že krídlu veria a že sú ochotní s nami spolupracovať a zúčastniť sa. Veľmi silným je aj to, že členovia všetkých porôt sú mimoriadne nároční na seba, pretože majú veľký rešpekt pre Krištáľovým krídlom. Neberú to na ľahkú váhu, keď sa stretneme, rozmýšľajú, konajú a správajú sa tak, ako máme dané v štatúte. To je úspech nielen môj, ale celého projektu a tejto myšlienky. Už aj Slovenské národné divadlo je nám malé, bol problém uspokojiť všetkých ľudí, ktorí by si zaslúžili tu byť,“ vyslovila prvé hodnotenie skončeného ročníka autorka a producentka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte