Jednou vetou

Epické finále Hry o tróny sa blíži. Kto zasadne na Železný trón?

Posledných deväť rokov ubehlo naozaj rýchlo a my konečne spoznáme odpoveď na otázku, kto sa stane novým vládcom Siedmich kráľovstiev

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest, Wallpapers, Scstylecaster, Promopics

Už onedlho spoznáme odpoveď na otázky, ktorú si fanúšikovia fantasy seriálu Hra o tróny kládli posledných deväť rokov. Najzásadnejšia z nich je samozrejme táto: keď vojna skončí a prach usadne, kto zasadne na Železný trón? Pozor, ak ste nevideli posledné diely Hry o tróny, tento článok môže obsahovať SPOILERY!

Novinky v Cinema City: John Wick aj Godzilla. Tieto filmy si v máji nenechajte ujsť

Už onedlho spoznáme odpoveď na otázky, ktorú si fanúšikovia fantasy seriálu Hra o tróny kládli posledných deväť rokov. Najzásadnejšia z nich je samozrejme táto: keď vojna skončí a prach usadne, kto zasadne na Železný trón? Pozor, ak ste nevideli posledné diely Hry o tróny, tento článok môže obsahovať SPOILERY!

Filmový ošiaľ, aký tu ešte nebol! Avengers: Endgame trhajú rekordy

Mnohí z nás boli fanúšikmi Hry o tróny od prvej chvíle. Posledných deväť rokov ubehlo naozaj rýchlo a my konečne spoznáme odpoveď na otázku, kto sa stane novým vládcom Siedmich kráľovstiev. V hre je hneď niekoľko zvučných mien. Dopredu upozorňujeme čitateľov, že v tomto článku sa môžu vyskytnúť spoilery!

Šesť seriálových tipov na dlhé letné večery

Po internete koluje naozaj požehnané množstvo všemožných teórií o tom, ako sa tvorcovia rozhodnú Hru o tróny zakončiť. Netrpezlivo očakávame vyvrcholenie hneď niekoľkých dejových línií. Tak napríklad.

Rezort obrany predstavil nový film Generál M. R.Štefánik – Osloboditeľ

Čo sa stane so Cersei?

Ku koncu štvrtej epizódy ôsmej série bola úradujúca kráľovná Cersei takpovediac na koni. Skrytá za vysokými hradbami Kráľovho prístaviska vylepšenými o balisty (katapulty vrhajúce šípy o veľkosti kopijí schopné zabiť draka) mohla bez okolkov vyzvať Danaerys k bezpodmienečnej kapitulácii.

Oskarový Rami Malek: Nenápadný chalan, v ktorom ožil Freddie Mercury

Napriek tomu fanúšikovia neveria, že by dokázala svoju pozíciu dlhodobo obhajovať. Pýtajú sa skôr, akým spôsobom Cersei zomrie. Na čele rebríčka jej potenciálnych vrahov sú jej bratia Tyrion a Jaime či najmladšia dcéra Neda Starka Arya.

Bratovražda?

Druhá udalosť, na ktorú čakáme, je súboj bratov Cleganeovcov. Sandor, známy aj ako „the Hound“, má veľmi dobré dôvody pomstiť sa svojmu sadistickému bratovi Gregorovi. Samozrejme, musí počítať s tým, že Gregor nie je tak úplne nažive. Po súboji s Oberynom Martellom sa vďaka temnej vede Cerseinho poskoka Qyburna vrátil do fyzickej schránky len čiastočne.

Poctu Štefánikovi vzdá Nitra sériou kultúrnych podujatí

Podarí sa Sandorovi poraziť svojho nemŕtveho brata? Zomrú v bratovražednom súboji obaja?

Pred kým nakoniec pokľakneme?

O víťazovi Hry o tróny sa vedú siahodlhé diskusie. Toto predpovedajú stávkari: šancu 2:1 má nemanželský syn Roberta Baratheona, pôvodného kráľa Siedmich kráľovstiev z prvej série, Gendry. S pravdepodobnosťou 5:2 sa k Železnému trónu blíži John Snow (Ageon Targaryen), syn princa Rhaegara Targaryena a Lyanny Stark. O tretie miesto sa delia Sansa Stark a Bran Stark, deti Neda Starka (obaja 4:1). Štvrtá je Arya Stark (5:1). Nakoniec spomenieme aj Danaerys Targaryen, Matku drakov, s pravdepodobnosťou 8:1.

Každý desiaty eurovolič podporuje podľa prieskumu krajnú pravicu

Stávky, predpovede, teórie sú jedná vec. Na druhej strane platí princíp, ktorému nás Hra o tróny učila celých 9 rokov. Isto nás v posledných dieloch čaká množstvo prekvapení, množstvo krviprelievania a sĺz. Valar morghulis.

Voľby by vyhral SMER, kotlebovci sú druhí najsilnejší. Ako sa preskupujú voliči?

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa