Jednou vetou

Fanúšikovia hudobnej scény zamieria tento týždeň na český Sázavafest

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Už o tri dni sa zámocký park vo Světlé nad Sázavou premení na veľkú kultúrnu arénu. Od štvrtka 25. júla sa tu uskutoční 19. ročník Sázavafestu, jedného z najväčších českých hudobných podujatí. Usporiadatelia pripravili tento rok to najlepšie z českej hudobnej scény a prizvali aj niekoľko slovenských a zahraničných interpretov. Informovala PR manažérka Andrea Zdarsová.

Pripravte sa! Najväčšia party s Michalom Davidom bude už v septembri

Na českom top open air festivale uprostred cesty medzi Prahou a Brnom minulý rok najviac oslovila publikum skupina Kryštof, preto Richard Krajčo s kapelou nebude chýbať ani tento rok. Prídu i populárne skupiny Tři sestry, Rybičky 48, Jelen, Mirai, Škwor, Wohnout, UDG, David Koller, Marek Ztracený, Marpo & Troublegang.

Po vypredanom januárovom koncerte v O2 aréne sa na hlavnom pódiu predstaví aj kapela Divokej Bill. Ako zástupcu zahraničnej scény možno nazvať kapelu viacerých národov N.O.H.A., predstaví sa aj hviezda 90. rokov, holandská skupina Twenty 4 Seven. Z Maďarska príde formácia Firkin, z Nemecka Wally Warning, z Anglicka Adam Leon. Slovenskú scénu budú zastupovať Jana Kirschner, skupina IMT Smile a Majk Spirit.

Pre milovníkov tanca je pripravený Dance House. Tu sa o zábavu postarajú po celú noc tí najlepší dídžeji, medzi nimi DJ Andrea Pomeje, Pavel Cejnar, Enrico alebo Tommy Rogers & Peet. Nový veľký tanečný stan s kapacitou až 1000 osôb bol vyrobený špeciálne na mieru pre Sázavafest. Bude k dispozícii po celé tri noci pre návštevníkov, ktorí sa neuspokoja s celodenným programom a obľúbenými interpretmi, ale budú chcieť pretancovať aj všetky noci.

Pre návštevníkov bude opäť pripravená family fun zóna s množstvom atrakcií, ktoré pobavia celé rodiny. V rámci tanečných a hudobných vystúpení zabavia deti maskoti, klauni a známi animovaní hrdinovia. Na svoje si prídu aj záujemcovia o tichšiu zábavu v podobe autorského čítania známych spisovateľov a akustickej hudby.

Jagger sa vráti na strieborné plátno v septembri na benátskom festivale

Z pôvodnej jednodennej akcie v roku 2001 s jedným pódiom a kapacitou areálu 1800 návštevníkov sa postupne stal Sázavafest renomovaným európskym multikultúrnym festivalom, ktorý ponúka trojdňový program na niekoľkých scénach.

Návštevnosť festivalu dosiahla 20.000 divákov a záujem oň každým rokom stúpa. Jeho dramaturgia má jasný cieľ, budovať multikultúrny festival s dominantným postavením hudby, ktorá sa nebojí pestrosti, naopak, stavia na žánrovú pestrosť.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte