Fashion week v Barcelone: Udržateľnosť vládne móde!

Týždeň módy v Španielsku priiesol nečakanú krásu

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Čím ďalej, tým viac sa vo svete šíri osveta o tom, aké obrovské znečistenie životného prostredia prináša módny priemysel. Touto témou sa inšpiroval aj španielsky Fashion week, ktorý tentokrát priniesol prekrásne kolekcie orientované na udržateľnosť, ktoráso zastavením problémov so znečisťovaním môže napomôcť.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Kolekcia Oliva bola doplnená prírodnými motívmi | Zdroj: TASR

Júlový Fashion week v španielskej Barcelone bol pre módny svet výnimočným. Mladí dizajnéri totiž na móla prišli s eticky vhodnými návrhmi a mnoho z nich tvorilo kreácie z materiálov vyrobených z recyklovaných plastov. Španielska značka All Sisters pre kolekciu použila výlučne recyklované materiály. Okrem toho sa zapojila do eco-friendly iniciatívy, ktorá vznikla po tom, čo prieskumy preukázali, že Španielsko je hneď po Turecku druhým najväčším znečisťovateľom Stredozemného mora.

Haute Coture v Paríži: Kožušinový Armani, a Chanel v knižnici!

Dizajnéri v návrhoch používali prevažne prírodné materiály ako plátno, či recyklované materiály, nechýbal však ani ikonický satén, doplnený jednoduchými detailami v pohode sieťky s drobnými púčikmi kvetov. Kolekcie striedali tmavé outfity, či návrhy v prírodných, zemitých farbách so žiarivými farbami ako bola jasnočervená, či ružová a vytvorili tak dokonalý kontrast, ktorým v návštevníkoch vyvolali doslova nadšenie. 

FOTO: Ikonická Barcelona. Pozrite sa, ako vyzerá v lete!

Chránenie prírody a zastavenie znečisťovania prírody podporili aj mnohí módni odborníci. „V módnom priemysle nastal jasný bod obratu. Niekedy to môže vyzerať ako marketingová stratégia, ale dochádza k rastúcej zmene,“ poznamenal k téme udržateľnej módy známy módny guru, Charo Mora. Nutnosť zastavenia poškodzovania planéty zdôraznil aj módny dom Sonia Carrasco, ktorého módna dizajnérka pomenovala najnovšiu kolekciu číslom 33.394759-124.969482 – číslom, ktoré je súradnicou takzvaného „Ostrova plastu“, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne.

FOTO: Parížska Haute Couture priniesla Crème de la Crème

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Môže vás zaujímať

FOTO: Prvé darčeky pod stromček? Boris Farkaš vyrazil do obchodov