Jednou vetou

Feldek na kávičke. S kým si to hrkútal?

Ľubomír Feldek na kávičke s neznámymi dámami, Bratislava 19. 7. 2018

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Nestor slovenskej literatúry Ľubomír Feldek (81) si vychutnával prázdninový deň v kaviarni. Dlho tam nesedel sám. Kto boli tie dámy, ktoré si k nemu prisadli? Podľa všetkého nešlo o náhodné stretnutie. Maestro im dokonca venoval svoju knihu aj s osobným venovaním.

Prázdniny slávnych – ako si užívali dva mesiace voľna počas detstva?

„Trávime leto a prázdniny s manželkou doma, čítame, pozeráme televízor,“ povedal pre hlavne.sk spisovateľ Ľubomír Feldek, keď sme ho oslovili s otázkou, ako si užíva prázdninové dni a dodal:„sem tam si odbehnem do mesta aj na kávičku.“

Kam sa vybrali dovolenkovať naše hviezdy?

 To bol práve aj tento prípad, keď sme ho počas skorého popoludnia zastihli v kaviarni na bratislavskom korze, v príjemnej nálade a štýlovom saku azúrovej farby. Krátko po tom, ako prišiel, prisadli si k nemu dve ženy, ktoré s nim debatovali a maestrova prítomnosť ich očividne tešila. Samotný kráľ slovenskej literatúry si spoločnosť taktiež vychutnával.

Modusák Janko Lehotský na nákupoch

Ako nám potvrdila spisovateľská ikona, nešlo o náhodné stretnutie. „Boli to pracovníčky z jednej ambasády, s ktorými pripravujem onedlho jednu milú akciu a o všetkom sa verejnosť včas dozvie,“ spresnil nám s úsmevom v hlase Ľ. Feldek. Dámam dokonca venoval svoju knihu poézie s venovaním. (článok pokračuje nižšie)

Toto od Mira Jaroša nikto nečakal. Pozrite sa koho a čím prekvapil

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Ľubomír Feldek je napísal stovky diel a neraz ho označujú za majstra všetkých literárnych žánrov. Pred rokom a pol oslávil významné životné jubileum. Za svoju bohatú literárnu činnosť získal množstvo ocenení a uznaní (Puškinova medaila, Zaslúžilý umelec, Krištáľové krídlo).

Pre spor s exministrom kultúry Dušanom Slobodníkom žil istý čas v Prahe, dnes je späť na Slovensku (v r. 1992 Ľ. Feldek verejne poukázal na problematickú minulosť D. Slobodníka – bol ako člen Hlinkovej mládeže krátko účastníkom tábora nemeckej tajnej služby v Sekuliach – zdroj wikipedia).

Môže vás zaujímať

HUDBA: Odišla ikona svetového soulu