Jednou vetou

Festival Divadelná Nitra pricestuje do Bátoviec na Miracles

Projekt Miracles, ktorý je na programe aktuálneho ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, pricestuje do Bátoviec v sobotu 23. septembra.

Ako TASR informoval riaditeľ Divadla Pôtoň v Bátovciach Michal Ditte, dielo je náročné a viazané na obec Bátovce, jej exteriéry i interiéry, predstaví sa o 21.00 h.

Projekt spája štyri nezávislé divadelné scény, a to Divadlo Pôtoň, Debris Company, Med & Prach a Slávu Daubnerovú. „Miracles mali premiéru 7. mája, teraz pôjde o prvú reprízu trojkilometrovej divadelnej púte, ktorá nemá na Slovensku obdobu.“

Na jedinečnosti udalosti pridáva spojenie rôznych umeleckých poetík

V jednotlivých performanciách je spolu 23 účinkujúcich, 20 dobrovoľníkov a podieľa sa na nich desať ľudí z technického štábu.

V slovenskom divadelnom prostredí ide o jedinečnú udalosť nielen z hľadiska náročnosti produkcie, ale aj z hľadiska spojenia rôznych umeleckých poetík,“ povedal Ditte, ktorý je zároveň spolu s Ivetou Ditte Jurčovou autorom projektu.

„Ako dramaturg môžem povedať, že Miracles sa stali interesantným site-specific projektom, ktorého obdobu by sme asi na Slovensku nenašli. Ako produkčný hovorím, že zázrak sa stal už len v tom, že sa nám podarilo v jednom čase a priestore spojiť štyri nezávislé divadlá a skoordinovať 50 ľudí, ktorí sú nám ľudsky a profesijne veľmi blízki.

Ako riaditeľ by som povedal, že množstvo mediálnych a odborných ohlasov na projekt nám dalo signál, že sme urobili dobrú robotu a že to asi nebolo márne,“ dodal riaditeľ divadla.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte