Jednou vetou

Festival Viva Musica pozýva na záverečné koncerty 13. ročníka

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Organizátori festivalu Viva Musica! pripravili tento rok pre fanúšikov dva koncerty. V piatok 25. augusta v novej budove Slovenského národného divadla vystúpi kanadská operná speváčka Measha Brueggergosman. ktorá spievala i pre kráľovnú Alžbetu II., na veľkých svetových pódiách aj pri otváraní olympijských hier vo Vancouvri.

Kanadská sopranistka v sprievode symfonického orchestra uvedie Wesendock Lieder Richarda Wagnera, ktoré v druhej polovici koncertu doplnia slávne černošské spirituály.

V sobotu 26. augusta sa môžu priaznivci tešiť na oslavu klasickej hudby v Sade Janka Kráľa. Koncert s názvom Viva Klasika! prepojí všetky festivalové projekty do jedného výpravného koncertu.

Sobota zložená z najlepších hudobníkov

Špeciálne pre tento večer je orchester zložený z najlepších hudobníkov z Viva Musica! festivalu a projektov Hudba v sade (všade), Viva Musica! festival Grand Prix a Viva Ulica!

Hudobníci všetkých vekových kategórií a z celého Slovenska spojení vo festivalovom orchestri odohrajú koncert pod nočnou letnou oblohou.

Koncert s názvom Viva Klasika! uzavrie 13. ročník festivalu. Na pódiu v Sade Janka Kráľa sa stretnú gitarista Dávid Bílek, mezzosopranistka Andrea Pietrová a klavirista Miloš Biháry.
Vstup na koncert v Sade Janka Kráľa je bezplatný, na koncert v Slovenskom národnom divadle sú vstupenky v sieti Ticketportal. sk.

Môže vás zaujímať

TECHNOLÓGIE: SpaceX poslala do vesmíru ďalších 58 družíc Starlink