Festivalová sezóna je tu! Poradíme vám, ako si ju užiť čo najlepšie

Zopár rád, ako si vychutnať letné festivaly

autorská koláž hlavne.sk, pohoda.sk

Chodíte na festivaly pravidelne, alebo máte tento rok premiéru? Tak či onak, vždy sa nájde zopár drobností, ktoré vylepšia váš zážitok a premenia festivalové výlety na nezabudnuteľnú akciu hneď na niekoľko rokov. Na tieto veci sa oplatí myslieť.

Veľké pivo z malého pivovaru na Pohode 2018

V lete nás na Slovensku, ale aj v zahraničí čaká hneď niekoľko festivalov. Asi nikde inde nemáte takú výnimočnú príležitosť na oddych, počúvanie kvalitnej hudby a trávenie nezabudnuteľného času s priateľmi.

Prinášame niekoľko praktických rád, vďaka ktorým vychytáte posledné muchy a prežijete festival bez stresu.

Chytľavá hudobná novinka tohto leta!

Straty a nálezy

Máločo pokazí pôžitok z festivalu tak, ako stratený mobil, či peňaženka s dokladmi a peniazmi. Odbiehať z koncertu vašej milovanej kapely do stánku so stratami a nálezmi – to príliš nezapadá do predstavy o super letnej akcii.

Riešení je niekoľko.

Festivalová pohoda, foto: tasr

Ak je to čo i len trochu možné, skúste si na festival zobrať oblečenie, ktoré má vrecká uzatvárateľné zipsami. Osobné veci si tak môžete nosiť stále so sebou a ani pri bujarejšej zábave a tanci sa nemusíte obávať, že by vám vypadli.

Takto nás začalo vyzliekať leto 2018

Dobrým pomocníkom sa môže stať aj ľadvinka. Na rozdiel od kabelky či tašky ju nikde nezabudnete a zároveň vás polkilový smartphone vo vrecku nebude ťahať na jednu stranu.

Mobil – plusy a mínusy

Keď už sme pri smartphonoch – dobre si rozmyslite, či si na festival zoberiete svoj najnovší mobilný telefón. Netreba zabudnúť, že stratiť, ale ani rozbiť mobil nemusí byť až tak komplikované. A to človeka zvyčajne veľmi nepoteší.

Kúpanie s deťmi – jazero alebo bazén?

Zopár megapixelov sa samozrejme zíde, najmä, ak si chcete zvečniť spomienky na leto. Ale iné funkcie pravdepodobne aj tak veľmi nevyužijete.

Na stane záleží, foto: pixabay.com

Ideálne je, ak zo šuplíku vylovíte starší telefón, možno aj taký, ktorý ste naposledy zapínali pre nejakým tým rôčkom.

Klasické mobily s čiernobielymi displejmi majú veľmi nízku spotrebu, čiže ho počas festivalu vôbec nebudete musieť nabíjať a zároveň sa nemusíte báť, že by ste ho rozbili.

Pitný režim je dôležitý!

Nevyrábajte si zbytočné komplikácie a aj počas letných festivalov myslite na svoje zdravie. Vo všetkom tom zhone a najmä, keď sa budete dobre zabávať, bude ľahké zabudnúť napríklad na pitný režim.

Pri výletoch v prírode sa treba mať na pozore pred kliešťami

Neustále so sebou noste fľašu s čistou vodou a priebežne ju dopĺňajte. V horúčave, na priamom slnku a na otvorenom priestranstve môžete veľmi ľahko a veľmi rýchlo skončiť dehydratovaní.

V dobrej partii si festival užijete najlepšie, foto: tasr

Rozdávajte dobrú náladu

Najlepšou radou na záver je: užívajte si skvelý čas, dobrú hudbu a neopakovateľnú atmosféru festivalu

Zabávajte sa zodpovedne a skúste minimálne úsmevom a milým slovom spríjemniť čas aj ostatným účastníkom.

Trápia vás štípance od komárov? Skúste tieto domáce recepty

Môže vás zaujímať

Sám doma a roky bežia. Toto že sú známe hviezdy z vianočnej klasiky?