Jednou vetou

Finále Československo má talent: Kto je najväčší favorit?

Šou Česko Slovensko má talent finišuje. Kto sa stane absolútnym víťazom?

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Finále známej a obľúbenej televíznej šou Československo má talent sa bude konať v Bratislave už tento víkend. Kto je favoritom a ako prebiehalo natáčanie?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Porota s moderátormi šou

NÁŠ TEST: Zisťovali sme, na koľko Vás vyjde jedlo a pitie na vianočných trhoch

Pódium na finále bude veľkolepé

Vysielanie šou takýchto rozmerov vyžaduje množstvo príprav a práce. Kedy sa začalo natáčanie Československo má talent? „Na prvých kastingoch sa zúčastnilo cez 1000 ľudí, divadelných kastingov sa zúčastnilo 432 osôb. Z tých vybrali 9 finalistov“ odpovedala Katarína Gajdošíková, manažérka PR TV JOJ. „Prvé kastingové víkendy boli v marci, v Čechách a na  Slovensku, v júni sme mali natáčanie divadelné – kastingy, keď prídu súťažiaci pred porotu. To sa natáčalo 7 dní, 12 hodín denne.“ 

Rodinka úžasných. Kanócz a Loj si takto vyšli s deťmi do mesta

Finále sa bude konať v štúdiu TV JOJ v Bratislave už túto sobotu, vstupenky na Ticketportal sa vypredali už po štyroch dňoch. „O šou je naozaj veľký záujem. Okrem vystúpení 9 finalistov vystúpi aj porotkyňa Marta Jandová, ktorá predstaví nový singel  zo svojho nového albumu, ktorý je jej prvým sólovým albumom.“ A koľko ľudí túto šou sleduje v televízií?  „Najsledovanejšiu reláciu sledovalo 635 tisíc divákov v kategórií 12+“, informovala Gajdošíková.

Nestíha sa poriadne najesť. Pozrite sa, na čo dostala Adela chuť

David Gránský | Foto: jxp

Kto spomedzi finalistov je tohtoročným favoritom? Podľa hlasovania fanušíkov na facebookovej stránke TV JOJ to aktuálne vyzerá tak, že jednoznačným favoritom je sympatický, mladý raper Boki, ktorého prvé vystúpenie si môžete pozrieť na konci tohoto článku. Ako však rozhodovanie naozaj dopadne si budete môcť pozrieť už v sobotu. Prípravy na finále vrcholia, podarilo sa nám dokonca pristihnúť moderátora Davida Gránského, ktorý do Bratislavy kvôli finále pricestoval už vo štvrtok večer.

Hviezdu TV šou ani nespoznáte. Lujza má talent na maskovanie

Chcete byť hviezdou TV šou tiež? „Už teraz prebieha ďalší nábor na kastingy, potenciálni súťažiaci musia vyplniť prihlasovací formulár ktorý nájdu na stránke TV JOJ. Formulár spracuje produkcia, ktorá adepta osloví a pozve na niektorý z castingov, ktoré sa budú konať vo viacerých mestách Česka aj Slovenska,“ povedala Gajdošíková.

Vyšťavená porota talentu – kto s kým flirtoval?

Čo sa však stane, ak formulár nestihnete včas vyplniť? „Ak záujemca nestihol vypísať formulár, môže počas kastingového víkendu na kasting prísť aj bez toho, aby ho produkcia oslovila. Dané čísla spracovávajú režiséri, dramaturgovia, produkcia – rozmýšľajú kto sa hodí na to, aby išiel pred kameru a pred porotu“, vysvetlila Gajdošíková.

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte