Jednou vetou

FOTO a VIDEO: Najstaršia žijúca žena na svete a recept na dlhovekosť!

Kane Tanaka je momentálne najstaršou žijúcou ženou na svete

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Prekonala svetový rekord! 9. marca sa Kane Tanaka z Japonska stala oficiálne najstaršou žijúcou ženou na svete vo veku 116 rokov a 66 dní a prekonala tak Guinessov rekord z minulého roku. Pozrite sa, aký prežila život a čo pre dlhovekosť radia odborníci!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Najstaršia žijúca Japonka Kene Tanakaová hovorí v japonskom meste Fukuoka | Zdroj: TASR

Kane Tanaka sa narodila predčasne 2. januára 1903 a bola najmladšou zo 7 detí. Vydala sa ako 19 ročná, 4 dni po svojich narodeninách. Porodila 4 deti a s manželom si adoptovala piate. Po tom, ako bol jej manžel Hideo Tanaka povolaný na vojnu, Kane Tanaka prevzala na starosť rodinnú firmu s ryžovými cestovinami a pochutinami. Napriek náročným situáciam a niekoľkým operáciam podľa vlastných slova aktuálne žije príjemný a pokojný život v meste Fukuoka v Japonsku.

Tajomný dolárový miliardár: Uhádnete, kto to je?

VIDEO ( kliknite na náhľad ):

Kane vstáva zvyčajne o 6 ráno, poobede sa venuje štúdiu svojich obľúbených predmetov, najmä matematiky. Jednou z jej najobľúbenejších aktivít je hranie stolovej hry Reversi, v ktorej hravo poráža zvyšok členov domácnosti. Počas osláv Guinessovho rekordu sa Kane reportéri pýtali, koľko čokolád chce počas tak výnimočného dňa zjesť. „100!,“ odpovedala Kane Tanaka so smiechom.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton novou kolekciou potvrdil svoju jedinečnosť

Odborníci radia: Nefajčite, smejte sa a nezabudnite na zdravú stravu

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Odborníci sa zhodujú v tom, že pokiaľ sa chcete dožiť vysokého veku, fajčeniu by ste sa mali vyhýbať zďaleka. Okrem toho je pre dlhovekosť nevyhnutný pohyb, neustále trénovanie mysle štúdiom nových informácií, prijímanie dostatočného množstva ovocia a zeleniny na dennej báze a najmä budovanie okruhu priateľov a blízkych, v ktorých prítomnosti sa dokážete uvoľniť a byť šťastnými.

Stále neskončili, skôr naopak. Pozrite sa, kde to ELÁN poriadne roztočí!

Podľa ľudí, ktorý sa dožili najvyššieho veku si však netreba zabudnúť užívať život. Niektorí z nich často fajčili, pili aspoň pohárik vína denne, mali bohatý rodinný a spoločenský život a veľmi často boli veriacimi. Najstarší ľudia na svete však nezabúdajú doplniť, že za hlavné považujú to, aby sa človek vedel odreagovať a čo najviac obmedziť stresujúce situácie.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu