Jednou vetou

FOTO a VIDEO: Rozlúčka s Karlom Gottom a mimoriadne relácie na obrazovkách RTVS

Špeciálnym dielom relácie Noc v archíve venovanému Karlovi Gottovi vás prevedú Radoslav Kuric a Miki Michelčík.

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Facebook

Bude to dôstojná rozlúčka, ale aj pripomienka neobyčajného diela, ktoré tu zanechal. Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) pripravuje pre všetkých fanúšikov českej hudobnej legendy Karla Gotta (†80) špeciálne vysielanie. V Mlynskej doline v týchto chvíľach finišujú s prípravami. Len pred niekoľkými hodinami donahrávali aj mimoriadny diel známej relácie Noc v archíve. Čítajte nižšie viac:

VIDEO: Čo pesnička, to veľký hit. Ktorý ste od Karla Gotta mali najradšej?

Minulý týždeň bývalé Československo aj časť Európy zasiahla smutná správa z Prahy. Držiteľ vyše 40-tich Zlatých slávikov, spevák Karel Gott nás vo veku 80 rokov opustil. Hoci bojoval so zákernou chorobou, z ktorej sa najskôr dostal, posledné správy o jeho zdravotnom stave neboli ani trochu prívetivé. Umelec, ktorého milovalo aj publikum v zahraničí – zvlášť v nemecky hovoriacich krajinách, totiž prehral boj s akútnou leukémiou.

Výnimočné dielo Karla Gotta si pripomenie aj verejnoprávna RTVS. „Dnes ( 7. 10.) sme pre Vás natočili špeciálnu Noc v archíve o Karlovi Gottovi,“ hovorí jeden z moderátorov relácie Radoslav Kuric vo videu, ktoré zverejnil na instagrame.

Na omši za Gotta sa zúčastnia Pellegrini aj Danko, prezidentka nie

V relácii, ktorú RTVS odvysiela na Dvojke v sobotu (12. 10.) o 9:25 hodine tvorcovia zaspomínajú na Karla Gotta prostredníctvom archívnych televíznych spomienok, piesní a rozhovorov, väčšinou zo 60tych a 70tych rokov minulého storočia.

V Noci v archíve sa objavia aj raritné archívne zábery, ktoré boli odvysielané len raz a diváci si ich budú môcť opäť pozrieť po viac ako štyridsiatich rokoch. RTVS totiž pre sobotné vysielanie zdigitalizovala staré spravodajské šoty s rozhovorom a vystúpením Karla Gotta z roku 1973 a 1975.

článok pokračuje nižšie

Špeciálny program RTVS

Ako sme sa však dozvedeli od hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej, to zďaleka nie je všetko.  Okrem špeciálneho vydania relácie Noc v Archíve sa na obrazovkách RTVS plánuje mapovať dianie v Prahe aj deň predtým – v piatok divákom prinesie najaktuálnejšie informácie v Ranných správach a v Správach RTVS o 12:00, 16:00 a 19:00.

Smútočné vysielanie bude pokračovať na Jednotke v sobotu a začne sa o 10:30 špeciálnym spravodajským štúdiom, ktorým bude divákov sprevádzať moderátori z bratislavského štúdia apriamo z Prahy budú do vysielania vstupovať redaktorky RTVS. O 11:00 bude vysielanie pokračovať priamym prenosom z pohrebnej sv. omše za Karla Gotta z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha v Prahe.

V atmosfére sedemdesiatych rokov budú pokračovať spomienky na tohto jedinečného československého umelca aj v podvečernom vysielaní. Od 16:45 Dvojka ponúkne vybrané vystúpenia Karla Gotta na Bratislavskej lýre postupne v rokoch 1974 – 1976.

Kvôli pohrebu Gotta posilnia vlaky aj autobusy, prídu i fanúšikovia z Nemecka

Spevák Karel Gott a jeho prvé veľké koncerty | Foto: TASR

 

Štátny smútok po úmrtí speváka Karla Gotta bude v sobotu 12. októbra

Na spevákovej oficiálnej stránke rodina zverejnila všetky podstatné informácie v súvislosti s poslednou rozlúčkou Karla Gotta (viac aj tu):

Parte a informácie o poslednej rozlúčke | zdroj: karelgott.com

 

Zeman udelí Gottovi na budúci rok Rad bieleho leva

Začiatkom mája predstavil Karel Gott verejnosti novinku, ktorú naspieval s dcérou Charlotte Elle, ktorú pre nich zložil spevák kapely Kryštof Richard Krejčo. Už po vypočutí prvých tónov a s vyšperkovaným textom si získala na YouTube kanáli takmer 19 miliónov videní.

Jedným z najznámejších a nezabudnuteľných duetov je istotne pesnička Zvonky šťastia s vtedy ešte Darinkou Rolincovou (Dara Rolins), ktorý nahrali v roku 1985.

Takto si ich dodnes mnohí pamätáme z televízneho vystúpenia:

Karel Gott a Darinka Rolincová spievajú pesničku Zvonky štěstí | Foto: TASR

 

Tvorcovia relácia Noc v archíve oznámili výrobu mimoriadneho dielu programu o Karlovi Gottovi prostredníctvom sociálnej siete:

Odišla legenda československej hudobnej scény. A tak sme sa dnes mimoriadne zišli, aby sme natočili špeciálnu časť…

Uverejnil používateľ Noc v archíve Pondelok 7. októbra 2019

Gott bude mať pohreb so štátnymi poctami

Český spevák a hudobná legenda Karel Gott | Foto: TASR

 

FOTO a VIDEO: V Urpineri sa postarali o skvelý program a vybavili aj nádherné počasie

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa