Jednou vetou

FOTO a VIDEO: V Urpineri sa postarali o skvelý program a vybavili aj nádherné počasie

Deň otvorených dverí v Banskobystrickom pivovare Urpiner patrí k najobľúbenejším akciám v meste

autorská koláž hlavne.sk, Urpiner

Bola to výnimočná sobota s výnimočným slovenským pivom. Banskobystrický pivovar sa opäť poriadne blysol a spolu so zamestnancami sa postaral všetkým svojím fanúšikom o vynikajúcu sobotu. Mnohí si pochvaľovali nielen bohatý program, ale aj krásne počasie až do večera. Pozrite sa, ako prebiehal Deň otvorených dverí v Urpiner:

FOTO a VIDEO: Pozrite sa, ako to Urpiner na Pohode 2019 poriadne rozbalil

Brány Banskobystrického pivovaru patrili minulú sobotu (14. 9.) jednému z najpopulárnejších podujatí, ktoré patrí medzi najvyhľadávanejšie v meste a okolí. Deň otvorených dverí v Urpiner 2019 prilákal opäť do areálu na Sládkovičovej ulici v Banskej Bystrici množstvo svojich fanúšikov. Bohatý program i množstvo sprievodných akcií odštartovali už predpoludním.

Na hlavnom pódiu po otvorení patrilo úvodné vystúpenie obľúbenému súboru Urpín, ktorý v minulosti vyhral známu folklórnu šou  Zem spieva. Hudobný program nasledoval vyše hodinovým koncertom Country skupiny Vodopád, ktorá patrí ku stáliciam v Banskobystrickom pivovare – nevynechali ani jeden Deň otvorených dverí v Urpiner.

URPINER všetkých prevalcoval: Slovensko získalo zlatú európsku pivnú hviezdu

článok pokračuje nižšie

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

odfotené v spolupráci s HUAWEI

Všetkých priaznivcov výnimočného slovenského piva Urpiner pozdravili predseda predstavenstva Banskobystrického pivovaru Branislav Cvik a podpredseda Ľubomír Vančo, ktorý je zároveň predsedom Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska a Urpiner patrí medzi zakladajúcich členov. Poďakovali priaznivcom za pozitívnu energiu a záujem o jedno z najoceňovanejších a pôvodných slovenských pív. Zároveň vyjadrili vďaku všetkým zamestnancom, ktorí zabezpečovali a realizovali prípravy na toto podujatie.

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

Okrem dobrej muziky začali ešte predpoludním prebiehať každoročne žiadané skupinové exkurzie po výrobných priestoroch. Všetkých, ktorí mali záujem nahliadnuť „do kuchyne“ a spoznať tajomstvo výnimočného slovenského piva, sprevádzali záujemcov po pivovare jeho zamestnanci. Okrem pútavých informácií o výrobe, výbere surovín, ale aj histórii pivovaru zodpovedali návštevníkom v priebehu exkurzie na všetky otázky.

VIDEO: Krátky zostrih z DOD URPINER 2019

Popoludní sa o hudbu postaral jeden z najžiadanejších spevákov v súčasnosti Adam Ďurica. Ten so svojou kapelou prilákal pod hlavný stage viacerých návštevníkov, niektorí začali aj tancovať na jeho známe pesničky.

Krátko po Ďuricovom koncerte prevzala štafetu výbornej atmosféry obľúbená rocková skupina Gladiator, ktorú v roku 1989 založili bratia Miko, Maroš a Dušan Hladký a patria k najúspešnejším hudobným formáciám na Slovensku.

Súčasťou bohatého sprievodného programu boli dynamické ukážky zo zásahov hasičov a záchranárov z Banskej Bystrice, Dobrovoľného hasičského zboru Hronsek, ale aj príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže. Svoje zastúpenie mala Dukla Banská Bystrica, ktorá ponúkla záujemcom možnosť vyskúšať si streľbu laserom.

Nezabudnuteľný Funès rozosmieva aj po rokoch! Toto ste o ňom vedeli?

Rodičia s deťmi mohli využiť jazdu na atraktívnych motorkách, či naopak vidieť a spoznať zblízka vzácnych dravcov, o ktorých sa postarali Sokoliari Kráľa Svätopluka. Pre najmenších bol k dispozícii populárny detský kútik – medzi najvyťaženejšie atrakcie určite patrili skákací hrad, trampolíny, či jazda na koníkoch. O tie sa postaral známy Lunterov ranč.

Návštevníci okrem výnimočného slovenského piva a pivných špeciálov Urpiner mohli ochutnať jedinečnú Čabiansku klobásu dovezenú priamo z Békešskej Čaby a dozvedieť sa aj o možnostiach návštevy atraktívneho múzea svetoznámeho maliara Munkácsy Mihály (viac informácií aj TU).

 

FOTO: Tieto musíte vidieť. Toto sú ikony svetovej architektúry!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu