FOTO: Dovolila mu Vera stretnutie? Wisterovej deti šantili s otcom samé

Od prevalenia krachu ich manželstva, obidvaja nešetrili na adresu toho druhého rôznymi obvineniami.

autorská koláž hlavne.sk, Instagram VW

O tom, že jej Vere Wisterovej (42) krachlo manželstvo, je v médiách stará známa vec. Pred pár dňami sa nášmu fotografovi naskytla nevídaná situácia. Producent Jeremy Hulsh (42) s americko-izraelskými koreňmi, ktorý má s moderátorkou dvoch malých synov Harlowa a Thea, si so svojimi potomkami užíval mašrktné chvíle. Takto si užívali spoločné momenty, ktoré ešte nedávno vôbec neprichádzali do úvahy!

FOTO a VIDEO: Bondove fáro môže byť vaše! Aston Martin ide do dražby

Takéto niečo totiž bolo ešte prednedávnom viac ako nemožné, nakoľko na základe rozhodnutia súdu sa mohol otec stretávať so svojimi synmi len v prítomnosti ich matky, resp. osoby ňou určenej.

Na začiatku  to však bola veľká láska, ktorá vyústila do manželstva – slovenská moderátorka Vera Wisterová a Jeremy Hulsh, producent s izraelsko-americkými koreňmi.

FOTO a VIDEO: To je ale štramák. Otto Weiter takto ohúril všetky svoje fanúšičky

Sobáš uzavreli ešte v roku 2010 v Izraeli. Po šiestich rokoch si Vera zbalila kufre, manžela opustila a vrátila sa spolu aj s deťmi na Slovensko. Medzi ešte stále manželmi sa však začala vojna, keď Jeremy Hulsh tvrdil, že Wisterová zobrala deti bez jeho vedomia. Ak chcel byť hudobný producent so svojimi deťmi musel prísť za nimi na Slovensko.

FOTO A VIDEO: Nádhera! V Pyrenejach sa narodil prvý rys ostrovid po takmer sto rokoch

Pred dvomi rokmi médiami prebehla informácia, že v známom bratislavskom hoteli, kde bol Jeremy ubytovaný, musela zasahovať polícia. Jeremyho mama sa mala zamknúť v hotelovej izbe a odmietla Vere vydať synov Harlowa (5) a Thea (2).

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Odfotené s HUAWEI P20 Pro

FOTO: Hviezdny Sagan spôsobil hystériu! Fanúšikovia sa išli potrhať

Aj na základe týchto skutočností súd určil, že otec sa môže stretávať s deťmi 2 až 4-krát do týždňa za prítomnosti ich matky alebo niekoho, koho ona určí. „On ako americko-izraelský občan potrebuje víza, natrvalo, nepretržitú dobu zostať nemohol, takže lietal hore-dole každý týždeň, aby s chlapcami bol,“ povedal vtedy Novému Času zdroj z jeho okolia.

Od prevalenia krachu ich manželstva, obidvaja nešetrili na adresu toho druhého rôznymi obvineniami. Jeremy Hulsh tvrdí, že moderátorka mala v Izraeli viacej mileneckých pomerov, Vera obviňuje manžela s psychického teroru. Starostlivosť o deti bola hlavnou témou, pre ktorú sa Vera a Jeremy stretli v júni na súde. Pojednávanie trvalo dlhých päť hodín.

FOTO: Takto o seba zakopli. Známi Prešporáci Peteraj a Wimmer na korze

Jeremy tvrdil, že s chlapcami bol za posledné obdobie veľmi málo. „Odkedy ich Vera odviedla, videl som ich počas dva a pol roka dokopy asi 23 dní – aj to len za jej prítomnosti alebo niekoho iného,“ opísal vtedy svoju situáciu.

„Jeremy smie chlapcov vídať utorky a štvrtky a každý druhý víkend vždy tri hodiny, a to za prítomnosti Very alebo niekoho, koho ona schváli,“ prezradil do médií zdroj s tým, že Hulsh sa plánuje proti rozhodnutiu súdu odvolať.

Kde ich nakoniec rozvedú?

Jeremy novinárom priznal, že majú stanovený termín rozvodu v jeho rodnej krajine. Ten už v Izraeli mal prebehnúť. Ku konečnému verdiktu však nakoniec nedošlo. „Obidvaja sa chcú rozviesť, ale nie je to ukončené. Všetko je ešte otvorené. Aj izraelská strana musí zistiť, či je dôvod na ukončenie manželstva. Vyžiadali si viaceré dokumenty. Nevedeli totiž, že na Slovensku prebiehajú nejaké súdne konania,“ vysvetlil redaktorom Nového Času blízky zdroj.

Foto: Gentlemani z Hexu. Takto sa venovali manželkám pred festivalom

„Prebiehajú viaceré súdne spory, ku ktorým sa nechceme vyjadrovať a ani ich komentovať,“ potvrdila Novému času koncom júna aj samotná moderátorka. Súdnych konaní na Slovensku by malo byť v ich prípade až pätnásť.

 

Nevedia sa dohodnúť

Zásadným rozporom medzi manželmi je, kde by sa mal rozvod prebehnúť. Vera sa chce rozvádzať jedine na Slovensku. „Žijeme tu tri roky, vždy som mala aj s deťmi trvalý pobyt na Slovensku. Chodia tu do škôlky, na krúžky, majú tu priateľov. Nevidím dôvod, prečo by rozvod nemal prebehnúť tu,“ vyhlásila predčasom nahnevaná moderátorka. Jeremy trvá na tom,že rozvod môže byť uskutočnený jedine v Izraeli. „Aby bolo jasné, náš oficiálny židovský rozvod a rozhodnutie o starostlivosti o deti bude v Izraeli,“ uviedol pre Nový Čas Jeremy.

Rabinát len sobáši a rozvádza

V prípade rozvodov je to tak, že pár môže rozviesť len rabinát v Izraeli. Je však aj možnosť navštíviť iný rabinát v inej krajine, ak má na to poverenie. Je pravdepodobné, že sa rozvod bude konať v Izraeli. Rabinát 13len sobáši a rozvádza. Majetkové a rodinné vztahy rieši klasicky súd ako na Slovensku. Ohľadom opatrovníctva detí platí, že ak je matka spôsobilá, má príjem a o deti sa riadne stará, súd ich zverí zvyčajne jej. Na to, či má, alebo nemá jeden z partnerov už nový vzťah, by súd prihliadať nemal.

FOTO a VIDEO: Jedinečné nálezy po Keltoch a Rimanoch na Bratislavskom hrade

„Izrael je demokratická krajina. Na rozdiel od Slovenska patria pohreby, sobáše aj rozvody pod cirkev. Páry oddáva aj rozvádza rabinát, nie súdy,“ vysvetlil hovorca Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Michael Szatmary.

Samotná Wisterová vraj už nejaký čas našla útechu po nevydarenom manželstve u nového priateľa Michala, ktorý je bratom známej slovenskej herečky Kristíny Svarinskej.

 

FOTO: Ady Hajdu nahodil štramácky imidž. Vieme, čo je za tým!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

 

Spojte sa s nami cez Facebook – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO