Jednou vetou

FOTO: Filmový festival v Cannes priniesol hviezdne momenty, aj slzy

Medzinárodný filmový festival Cannes 2019

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Tohtoročný filmový festival priniesol mnoho prekvapení, drahé ocenenia, dokonca aj slzy a zúčastnili sa ho aj tie najznámejšie celebrity. Pozrite si tie najlepšie zábery z festivalu v Cannes!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Najväčší a jednoznačne najznámejší filmový festival vo francúzskom Cannes, ktorý odštartovala premiéra filmu režiséra Jima Jarmuscha pod názvom The Dead Don’t Die 14. mája, sa pomaly blíži ku koncu. Filmové novinky ako Once Upon a Time in Hollywood od jedného z najznámejších režisérov – Quentina Tarantina, Rocketman či Sorry We Missed You návštevníkom vyrazili dych a stali sa okamžite hitmi, o ktorých sa počas viac ako týždňového festivalu neprestávalo hovoriť.

FOTO: Pozrite si hostí na najkrajšej svadbe roka!

Poriadne nabitého programu sa zúčastnili najznámejší herci, herečky, režiséri aj modelky. Nechýbali hviezdy ako speváčka a herečka Selena Gomez, herec a komik Bill Murray, herečka Tilda Swinton známa najmä z filmovej trilógie Pán Prsteňov, či svetoznáma modelka Alessandra Ambrosio.

FOTO: Tieto celebrity zažiarili na otvorení festivalu v Cannes

Okrem stoviek filmových osobností a celebrít sa festivalu zúčastnili tisíce filmových nadšencov, a viac ako 4500 novinárov. Rozpočet festivalu bol určený na viac ako 19,5 miliónov eur, z čoho polovica je hradená francúzskymi daňovými poplatníkmi a zvyšok hradia sponzori festivalu.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton priniesol inovatívnu a jedinečnú kolekciu

Samotná hlavná cena filmového festivalu v Cannes, nazývaná Zlatá palma má hodnotu približne 20.000 eur a tento rok si ju aj napriek mnohým pochybnostiam odniesol známy, už 83-ročný herec Alain Delon za celoživotné dielo.

FOTO: Brazílsky fashion week priniesol tie najlepšie letné trendy

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte