Jednou vetou

FOTO: Kamoši na večeri. Toto spolu riešili režisér Núñez s bývalým šéfom RTVS Mikom

Bývalý riaditeľ RTVS Václav Mika (vpravo) sa stretol s režisérom Petrom Núñezom

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Hoci teraz už nespolupracujú, stále si majú čo povedať a výborne si naďalej rozumejú. Bývalý šéf RTVS Václav Mika (56) a úspešný režisér Peter Núñez (49) spolu pred pár dňami večerali v centre Bratislavy. Vieme, aké majú plány:

FOTO: Skvelý tatino – kočíkovanie si užíva. Vašo Mika sa vybral s rodinkou na prechádzku

Ešte pred nejakým časom spolupracovali takmer na dennej báze, ale sú v kontakte aj po tom, ako Václav Mika skončil na riaditeľskej stoličke v RTVS. Funkčné obdobie mu vo verejnoprávnom telerozhlase uplynulo začiatkom augusta 2017, kedy ho vystriedal Jaroslav Rezník.

Je normálny? Rezník si znovu zavaril. Za toto bude RTVS cvakať pokutu

„My sme s Peťom Núñezom dlhoroční priatelia. Ja som sa vrátil zo zahraničia, keďže sme sa nejaký čas nevideli, tak sme si dali spoločnú večeru a príjemnú debatku,“ povedal pre hlavne.sk Václav Mika, keď sme ho oslovili. Spoluprácu a vyhliadky na nejaké najbližšie projekty neriešili. „O robote nebola reč, skôr také bežné veci a spomínali sme, ako ďalší rok znovu ubehol, keďže za rohom sú už Vianoce. Na chvíľu si prisadol aj náš ďalší známy – šéf reštaurácie, v ktorej sme boli,“ dodal vždy dobre naladený Mika.

FOTO: Stretnutie známych moderátoriek. Takto si Kormúthová s Polákovou poklábosili

Režisér a producent Peter Núñez (vľavo) na večeri s Václavom Mikom, 21. 11. 2019 | Foto: jxp

 

FOTO: Vyše roka na slobode. Herec Dušan Cinkota sa naplno venuje práci a rodine

Pred niekoľkými týždňami sa Václav Mika ocitol aj na kandidátke SaS, lenže po niekoľkých dňoch z nej odstúpil.

Superman sa možno vráti

Svoje pôsobenie v politike však do budúcnosti vôbec nezavrhol, no do inej strany sa aktuálne nechystá. „V týchto voľbách už nie, ale uvidíme neskôr, čo bude,“ odpovedal exriaditeľ RTVS, keď sme sa ho opýtali na jeho prípadnú politickú dráhu.

V komunálnej politike má za sebou minuloročnú skúsenosť, keď vo voľbách primátora získal skvelých 22,9% , čím predbehol Iva Nesrovnala (18,4%) a zaradil sa tak na druhé miesto po Matúšovi Vallovi (36,5%).

FOTO: Traja úspešní makali tak blízko, a predsa tak ďaleko!

O Mikovi je známe, že médiá, v ktorých pôsobil išli raketovo hore a výrazne si polepšili. Či už to bolo Rádio Expres, Televízia Markíza, alebo RTVS a nie je vylúčené, že by sa jeho manažérske skúsenosti časom úspešne uplatnili aj v politike. „Vašo je skvelý stratég a má cit na ľudí okolo seba. Vždy si dobre premyslí a potom všetko premení na úspech. Je v podstate taký úspešný kúzelník. A čo je veľmi dôležité, vždy myslí na celý tím,“ uviedol zdroj blízky Mikovi.

článok pokračuje nižšie

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

FOTO: Žiari ako v siedmom nebi. Takto spolu randia Emma Drobná a Filip Šebo

Kontaktovali sme aj režiséra Petra Núñeza, ktorý večeral vo vychýrenom podniku spolu s Mikom. „Nebudem sa vyjadrovať a ďakujem za záujem,“ odbil nás Núñez.

Mika alebo Rezník? Asi je to fuk

Rovnako reagoval, keď sme opýtali známeho režiséera na súčasný manažment RTVS a porovnanie s Václavom Mikom, ktorý so svojím tímom inštitúciu v rokoch 2012 – 2017 dostali z červených do čiernych čísiel a postavili ju na „nohy“.

„Ďakujem za záujem,“ uzavrel Núñez, ktorý sa s Mikom pozná nielen zo spolupráce v Markíze, ale aj RTVS. Tam mu zdá sa ide karta aj za Jaroslava Rezníka, keďže pripravuje najnovšie pokračovanie úspešnej folklórnej šou ZEM SPIEVA. Za osem častí od verejnoprávneho telerozhlasu zinkasuje jeho agentúra podľa registra zmlúv budúci rok vyše 1,1 milióna Eur.

Okrem toho má Núñez aktuálne uzatvorený kontrakt aj na výrobu a dodanie 122 častí rodinnej zábavnej šou 5 proti 5 v hodnote takmer 776-tisíc Eur, ktorú RTVS bude vysielať v priebehu celého budúceho roka.

FOTO: Danko obedoval so Zemanom a Gašparovičom. Týmto ich poriadne dostal

Pred dvomi rokmi pripravoval Núñez a jeho kreatívci Deň otvorených dverí v parlamente, vrátane Galaprogramu pri príležitosti 25. výročia prijatia Ústavy SR. Celá paráda vyšla na vyše 118-tisíc Eur s DPH.

V kuloároch sa povráva, že môže mať blízko nielen ku šéfovi SNS Andrejovi Dankovi, ale údajne i k novovzniknutej strane Dobrá voľba exministra Tomáša Druckera. „Strany, kde sú peniaze, sa idú potrhať za kvalitné prezentácie. Vedia zaplatiť neraz horibilné sumy kvôli najlepšiemu výsledku a Núñez vie robiť skvelé veci, takže môže si pokojne diktovať aj pýtať,“ hovorí zdroj z prostredia politického marketingu.

Či si napokon známy režisér zarobí slušný balík aj pri výrobe predvolebných videí alebo spotov v niektorej z politických strán sa zatiaľ nepotvrdilo. Parlamentné voľby sa na Slovensku budú konať koncom februára 2020.

 

Rozhovor: Riskovali sme, ale nezľakol som sa. Takto si Maťo Ďurinda spomína na november 89

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte