Jednou vetou

FOTO: Luxusné módne kúsky na jar a leto. To musíte vidieť

Pozrite si s nami novú kolekciu značky Chanel

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Nesklamala a vždy prekvapí. Jedna z najznámejších značiek Chanel predstavila novú módnu kolekciu na rok 2019/2020. Video a fotografie z prehliadky si pozrite v galérii na konci článku. Táto kolekcia od Chanel vám vyrazí dych!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Paríž – Chanel z kolekcie Haute Couture jar/leto 2019-20 | FOTO TASR /AP

FOTO: Vytancovaní a vysmiati. Smotánka to na plese v opere poriadne roztočila

Ako vždy svojský štýl, výberové materiály a nadčasový strih. Najznámejšia značka nesklamala. V Paríži počas prehliadky (utorok 22. 1.) snežilo, za to v Grand Palais však zavládla letná talianska atmosféra. Značka Chanel predstavila kolekciu Haute Couture na jar a leto 2019. Dychberúce kúsky z dielne, ktorá roky udáva tóny v móde očarili aj tých najprísnejších módnych kritikov.

Mráz v noci krásne čaroval: Môžeme sa tešiť aj na ďalšie dni?

Známy návrhár Karl Lagerfeld | Foto: facebook

„Luxus, pokoj, bezstarostnosť“

Aj takýmito slovami komentoval novú kolekciu módny návrhár, kritik a umelecký riaditeľ značky Chanel, Karl Lagerfeld. Lagerfeld sa pri navrhovaní kolekcie inšpiroval najmä obľúbeným 18. storočím – a to najmä pastelovými farbami, veľkým množstvom kvetov, úzkymi živôtikmi či plnými sukňami, ktoré preslávila známa panovníčka Mária Antoinette.

Chceš byť ako Adela? Imidž za pár stoviek

Kolekciu zdobili ručne maľované flitre, suché kvety ponorené v živici, šifón, organza a čipka. Mnohé kúsky boli prepracované aj ručne vyšívanými detailami. Lagerfeld chcel luxusným pokojom vytvoriť ilúziu, ktorá je presným opakom súčasného sveta.

FOTO: To bola nádhera. Úplné zatmenie Mesiaca, posledné v tomto desaťročí

Gabrielle Bonheur Chanel | Foto: wikipedia

“Coco” Chanel

Gabrielle Bonheur Chanel, známa aj ako “Coco” sa narodila v roku 1883 a vyrastala v detskom domove, v opatere mníšok, kde sa už v mladom veku naučila šiť. Módnu kariéru naštartovala už ako 20-ročná, kde otvorila svoj prvý obchod. Značka sa čoskoro stala úspešnou a expandovala do ďalších francúzskych miest. Medzi jej najznámejšie kúsky patria čierne šaty, sukne s tradičným “Coco” strihom či známy parfum Chanel No. 5.  Napokon opustená Coco zomrela v Hoteli Ritz Paris v roku 1971 ako 88- ročná.

Toto sú nominácie na filmové ceny Oscar za rok 2018

Kabelka Diamond Forever za takmer 230 tisíc eur | Foto: livinginluxury.club

Závratné ceny

Pri pohľade na ceny prevažnej väčšiny produktov Chanel sa vám priam zatočí hlava. Priemerná cena kabeliek od Chanel sa pohybuje vo výške približne 4000 eur. Za najdrahšiu kabelku by ste si však priplatili mnohonásobne viac. Kabelky “Diamond Forever”, ktorých bolo vytvorených iba 13, sa cenou dajú prirovnať k obrazom od Picassa. Kabelka, vyrobená z kože bieleho aligátora, ozdobená 334 diamantami zasadenými do 18-karátového zlata by vás vyšla na neuveriteľných 229 588 eur! Do rebríčku najdrahších produktov od Chanel sa zaradila aj súprava na rybárčenie za takmer 16 tisíc eur, bicykel za 15 tisíc eur, či surf v hodnote 6 tisíc eur.

Z chudoby až na úplný vrchol. Taký je príbeh módnej ikony 20.storočia – COCO CHANEL

Miláčik večierkov Fedor Šrobár († 52) to tu navždy zabalil

Šok pre Markízu? Stiahne exminister Drucker do politiky známeho moderátora?

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte