Jednou vetou

FOTO: Medzi nimi je budúci slovenský premiér. Možno.

ZĽAVA: Jozef Pročko, Ján Budaj, Martin Fecko a Karol Kučera

autorská koláž hlavne.sk, TASR, archív, Facebook

Šok za dverami. Parlamentné voľby už vyskakujú aj zo zatvorených chladničiek a zatiaľ, čo sa hantýrka okolo internetového referenda Igora Matoviča s jeho možnými koaličnými partnermi po voľbách ako tak utriasla, akoby toho nebolo dosť - objavil sa ďalší problém. O mnoho väčší. Koho nominuje OĽaNO na premiéra? Ak..

Podľa prieskumu agentúry AKO, ktorý zverejnili začiatkom februára, voľby by so ziskom 17,3 percenta vyhrala strana Smer. Na druhé miesto sa posunulo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, ktoré sa s 13,5 percentami tak stáva najsilnejšou opozičnou stranou. A to je podľa niektorých vraj obrovským kameňom úrazu aj pre samotného exprezidenta Kisku, ktorý si na tento flek brúsil zuby po tom, ako opustil prezidentský palác minulý rok. Šíria sa dokonca vtipy, že vraj sa „ani tie tri vlasy už z takého vývoja dupkom nevedia postaviť a niektoré mali radšej zdupkať hneď.“

Ale naspäť k novému lídrovi opozície. Koho Matovičovci vôbec nominujú na premiéra? Ak..

V parlamentných kuloároch, ale aj bežne medzi ľuďmi v tlačeniciach na trhovisku sa čoraz viac pošuškáva, že volebná líderka OĽaNO to v politike zrejme zabalí. A to ani poriadne nezačala, hm.

Čiže na otázky typu „bude pani Šofranko predsedníčkou vlády?“ majú vraj u Matovičovcov už teraz údajne silné alergické reakcie. Lenže kádrové rezervy by tam aj mali. Hneď ide o niekoľko Spitzenkandidátov.

Martin Fecko

Parlamentný matador od roku 2010 miluje vraj pôdohospodárstvo, životné prostredie, videl údajne neraz traktor, hrable i kosačku a vždy vzorne chodil na všetky chôdze parlamentu. Aj s kabelou. Tak prečo nie?

Martin Fecko (vpravo) | autorská koláž hlavne.sk

Janko Budaj

Známy novembrový tribúnovec by mohol nadviazať na časy bájnej Budajky, ak by sa v premiérskej limuzíne dostatočne nekúrilo, či?

Janko Budaj pri parlamente, 7. 2. 2019 | Foto: jxp

 

Jožo Pročko

Šaškovanie a vyškieranie mu v minulosti išlo. Bývalý televízny zabávač, ktorý verne kampaňoval kedysi pre stranu Pavla Ruska, dokonca šantil na jednom pódiu aj s Robertom Ficom. Takéto skúsenosti z politických vôd by vôbec nemuseli byť na zahodenie pre budúceho premiéra. Pred kamerami zvládol kadejaké čertoviny.

Jožo Pročko (v strede) a jeho Čertoviny | Facebook

 

Pročko v relácii Slávici na ulici: Raz si pred kamerami strúhli duet Robert Fico a Milan Ftáčnik:

Karol Kučera

Naše bývalé tenisové eso, dlhoročný reprezentant v Davis Cupe, kedysi šiesty tenista sveta. A naspieval aj toto:

Kučera ako budúci premiér? Mohla by to byť celkom psina, či?

Karol Kučera (vpravo) | Facebook

 

A možno bude mať Slovensko každých sedem dní nového premiéra. Na klasické týždňovky sa do Bratislavy stále chodí, teda do Bubliny ako hovorili nedávno pán oný premiér.

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte