Jednou vetou

FOTO: Oscarová noc je za nami. Pozrite sa na víťazov!

Dnes v noci sa udeľovali ceny Oscar americkej filmovej akadémie

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Youtube

Odovzdávanie Oscarov je najznámejšou a najsledovanejšou udalosťou Hollywoodu už viac ako 90 rokov a nesklamalo ani tento rok. Počas odovzdávania nechýbalo nadšenie, ani slzy. Fotografie hviezd si pozrite v galérii na konci článku!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Lady Gaga a herec Bradley Cooper
spievajú pieseň Shallow. | Zdroj: TASR

Sku***ne vás milujem, ale nič nebude! Nicki Minaj zrušila koncert v Bratislave

Academy Awards, prezývané aj ako Udeľovanie Oscarov je udeľovanie prestížnych filmových ocenení Akadémiou filmových umení a vied, ktoré sa pravidelne koná v Hollywoode. Rok 2019 priniesol výnimočný 91.ročník Oscarov, ktorý prebiehal 24.februára 2019 v Dolby Theatre. Prvý raz za posledných 30 rokov sa Oscary uskutočnili bez moderátorov – tých nahradili desiatky slávnych osobností.

FOTO: Pocta Karlovi Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

Ocenenie za Najlepší film si odniesla snímka Zelená kniha, najlepším hercom v hlavnej úlohe sa stal Rami Malek za účinkovanie v obľúbenej Bohemian Rhapsody, najlepšou herečkou v hlavnej úlohe bola Olivia Colmanová za film Favoritka. Oscara si po prvýkrát odniesla známa speváčka Lady Gaga v kategórii Pôvodná pieseň. Víťazná skladba Shallow zaznela vo filme Zrodila sa hviezda, v ktorom si Gaga zahrala hlavnú úlohu a bola zároveň nominovaná aj v tejto kategórii.

Emotívne vystúpenie Lady Gagy a Bradleyho Coopera ( kliknite na video ):

Oscarom kraľovala Bohemian Rhapsody, najlepší film je prekvapením

4 Oscary získal už spomínaný film Bohemian Rhapsody, ktorý bol spomienkou na život a pôsobenie zosnulého frontmana skupiny Queen, Freddieho Mercuryho. Film zvíťazil v troch technických kategóriách – strih, strih zvuku a mixáž zvuku, – ako aj v kategórii herec v hlavnej úlohe, Rami Malek.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU. Ďakujeme za každý like alebo share

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa