Jednou vetou

Foto: Pápež potrebuje mikroskop, aby videl maličkú kolísku v litovskom betleheme

Miniatúrna replika betlehema, ktorú Litva venovala pápežovi Františkovi ako vianočný dar vo Vilniuse 22. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Litva venovala pápežovi Františkovi vianočný dar neviditeľný voľným okom: jasličky, kde je Ježiško menší než ľudská bunka.

Litovská prezidentka Dalia Grybauskaite pozerala v piatok cez mikroskop, aby videla miniatúrnu repliku kolísky, vystavenú na Katedrálnom námestí v centre hlavného mesta Vilnius – je súčasťou kópie vianočného betlehema, ktorý dostal František od litovských diplomatov skôr v priebehu tohto mesiaca, informovala agentúra AP.

Prezidentka uviedla, že litovským vedcom a študentom trvalo tri mesiace, kým vytvorili malinkú kolísku z 3D skenu betlehema v životnej veľkosti, ktorý 10.000-násobne zmenšili.

František plánuje navštíviť Pobaltie nasledujúci rok. Podrobnosti o Františkovej ceste do Litvy, Lotyšska a Estónska ešte neboli zverejnené, ale podľa očakávania tam pricestuje na jeseň 2018.

Na kombosnímke je postupné zväčšovanie miniatúrnej repliky betlehema, ktorú Litva venovala pápežovi Františkovi ako vianočný dar vo Vilniuse 22. decembra 2017

 

Litovská prezidentka Dalia Grybauskaiteová prezerá cez mikroskop miniatúrnu repliku betlehema, ktorú Litva venovala pápežovi Františkovi ako vianočný dar vo Vilniuse 22. decembra 2017 | Foto: TASR/AP

Môže vás zaujímať

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií