Jednou vetou

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

Taliansky návrhár Giorgio Armani

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Pieskové farby v kolekcii MaxMara, závan retra v kolekcii Moschino, či farby vášne v kolekcii Emporio Armani. Svetoznámy Fashion week, ktorý tento týždeň prebiehal v Miláne, bol dychberúcim zážitkom, ktorý si nesmiete nechať ujsť. Fotografie nájdete v galérii na konci článku!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Uprostred taliansky módny návrhár Giorgio Armani pózuje s modelkami po prehliadke kolekcie Emporio Armani pre sezónu jeseň/zima 2019 – 2020. | Zdroj: TASR

Opustila nás módna ikona: S Karlom Lagerfeldom sa lúči celý svet

Známy taliansky módny dom Max Mara vie, čo bude v jesenno – zimnej kolekcii snom každého. Práve preto kolekciu jeseň/zima 2019 upriamil na takzvaný „ťaví kabát“ – kabát s jednoduchým, luxusným a precíznym strihom v tmavopieskovej farbe. Kolekcia sa niesla v uhladenom, pôvabnom nádychu, základom bol kabát a topánky na vysokých podpätkoch. „Robím rozdiel medzi pôvabom a módou,“ vyhlásil v backstage Ian Griffiths, britský dizajnér tohtoročnej kolekcie Max Mara. Pôvab je oslobodzujúci, prináša ženám moc, vysvetlil Griffiths.

FOTO: Udeľovanie BRIT awards prinieslo prekvapenia

Jeremy Scott, dizajnér kolekcie luxusného talianskeho módneho domu Moschino, sa rozhodol kolekciou vzdať poctu hrám 70-tych rokov. Inšpiráciu našiel vo výrazných parochiach známej speváčky a herečky Dolly Partonovej a známych herných retro automatoch.

FOTO: Luxusné módne kúsky na jar a leto. To musíte vidieť

Hlavnými prvkami kolekcie boli peniaze, hodvábne šaty, lustrová bižutéria a zlato. Známy dizajnérsky dom, ktorý je preslávený tvorbou luxusnej haute couture, Emporio Armani sa rozhodol staviť na jednoduchosť a heslo „Voľnosť všetkého“. Kolekciu ladil v najvýraznejších farbách- čiernej, bielej a sýtej červenej. Touto výraznou kolekciou splnil dizajnér Emporio Armani všetky želania nadšencov svojej značky.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Aj napriek prekrásnym kúskom všetkých módnych domov by sa dalo povedať, že pozornosť celého milánskeho Fashion weeku „ukradla“ prehliadka známej značky Fendi, ktorá bola doslova venovaná pocte Karla Lagerfelda – umeleckého riaditeľa značky Fendi, ktorý opustil svet iba tento týždeň.

Návštevníkov na sedadlách čakali prichystané papierové kartičky potlačené srdiečkom, písmenom F a Lagerfeldovým podpisom. Na zadnej strane kartičiek bol vytlačený dátum Lagerfeldovho úmrtia. Kolekcia do mnohých kúskov zahrnula materiály s potlačou KL – Lagerfeldových iniciálov.

Jeho (Lagerfeldove) myšlienky patrili jedine bohatosti a kráse tejto kolekcie, povedala na prehliadke Silvia Venturini Fendi – vnučka zakladateľov Fendi – ktorá s Lagerfeldom telefonovala len niekoľko dní pred jeho smrťou.

Po prehliadke Fendi sa na videoobrazovkách objavil nápis: “54 Years Together”, ktorý odkazoval na Lagerfeldovo rekordné pôsobenie vo Fendi, ktoré Silvia Fendi popísala ako najdlhší príbeh lásky v módnom priemysle”. K úspešnosti kolekcie sa zatiaľ módny dom Fendi odmietol vyjadriť. Pozornosť aktuálne upriamuje na Karla Lagerfelda a želá si, aby Lagerfeld dostal poctu, ktorú si zaslúži.

VIDEO: To musíte vidieť! Takto oslávili Čínsky Nový rok v Londýne

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

Ďakujeme za každý like alebo share na facebooku – Pridajte sa k nám, nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

FOTO: Fotka pre fanynku? Superstárista Cmorík nemal na tomto mieste žiaden problém