Jednou vetou

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

Rím je mesto, do ktorého sa hneď zamilujete

autorská koláž hlavne.sk, Bohdana Volková

Mesto fontán a kostolov. Hlavné mesto Talianska je celoročne plné turistov, koncom jari a počas leta je však návštevnosť Ríma niekoľkonásobne vyššia. Pozrite si Rím v rozkvete a prečítajte si 5 najväčších zaujímavostí!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Rím je jednoznačne jedným z najkrajších miest na svete a celoročne ho navštívia stovky miliónov turistov. Podľa prieskumov je s návštevnosťou viac ako 420 miliónov ľudí ročne Rím žiadanou destináciou a v rebríčku najnavštevovanejších miest sveta sa nachádza na 12. mieste. Vo večnom meste Európy sa nachádza 280 fontán a viac ako 900 kostolov.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Najznámejšou, ikonickou fontánou je Fontana di Trevi, z ktorej Rím každoročne vyzbiera mince v hodnote viac ako 700 tisíc eur, ktoré následne venuje na charitu pre pomoc osobám v núdzi. Najstaršou časťou fontány je pozostatok akvaduktu, postaveného za čias vojvodcu Agrippa v roku 19 pred Kristom. Fontána bola postavená na mieste niekdajšej renesančnej studne Trivio a odtiaľ pochádza aj jej názov, „di Trevi“.

Fontana di Trevi | Foto: Bohdana Volková

Okrem množstva fontán či kostolov vás v Ríme prekvapí aj množstvo mačiek. Prečo? Pretože mačky majú v Ríme špeciálny zákon, podľa ktorého majú povolené žiť bez vyrušovania tam, kde sa narodia. Stovky mačiek teda môžete vidieť oddychovať v ruinách Rímskeho Fóra, či kráčať po múroch Kolosea.

FOTO: Filmový festival v Cannes priniesol hviezdne momenty, aj slzy

Výhľad z baziliky sv. Petra | Foto: Bohdana Volková

Jednou z najväčších zaujímavostí Ríma je Bazilika sv. Petra vo Vatikáne. Stavba druhého najväčšieho chrámu na svete trvala 219 rokov, na starosti ju malo 31 pápežov a 10 architektov. Do kupoly, ktorá je najvyšším bodom baziliky vedie 551 schodov a pri pohľade z hora sa dá všimnúť že námestie je postavené v tvare kľúčovej dierky, ako symbol pre kľúč, ktorý odovzdal Kristus svätému Petrovi.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton priniesol inovatívnu a jedinečnú kolekciu

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Rím je však lákadlom nie len pre turistov, ale aj pre režisérov. V tomto meste bolo natočených množstvo filmov, medzi najznámejšie patrí napríklad obľúbená klasika Prázdniny v Ríme s Audrey Hepburn, či Anjeli a Démoni -pokračovanie známeho Da Vinciho kódu, v ktorom si zahral hlavnú rolu ikonický Tom Hanks.

RÍM PRILÁKAL AJ MNOHO REŽISÉROV ( kliknite na náhľad ):

FOTO: Brazílsky fashion week priniesol tie najlepšie letné trendy

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa