Jednou vetou

FOTO: Takýto bol krst najmladšieho člena kráľovskej rodiny

Kate, vojvodkyňa z Cambridgea nesie princa Louisa na krst do kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v Londýne v pondelok 9. júla 2018.

Foto: TASR

Nové rodinné fotografie princa Louisa na rukách jeho matky, vojvodkyne z Cambridgea, zverejnil pri príležitosti jeho krstín Kensingtonský palác, informovala v pondelok agentúra AP.

Štyri oficiálne fotografie vznikli v Clarence House v Londýne po tom, čo bol malý princ Louis pokrstený v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v britskej metropole 9. júla.

Snímky zhotovil celebritný fotograf Matt Holyoak. Zobrazujú vojvodkyňu Kate a jej manžela princa Williama, ako pózujú so svojimi tromi deťmi – najmenším princom Louisom, trojročnou princeznou Charlotte a štvorročným princom Georgeom, ako aj s ostatnými členmi kráľovskej rodiny.

FOTO: Zverejnili prvé oficiálne fotografie princa Louisa

Na jednej z fotografií je vidieť Kate v záhrade, ako drží princa Louisa v náručí a pozerá sa naňho, píše AP. Princ bol zavinutý v replike kráľovskej krstovej róby z bielej čipky a saténu krémovej farby, ktorú použili po prvý raz v roku 1841. V súčasnosti ju vyrába krajčírka britskej kráľovnej Angela Kellyová. Pri krste použili vodu z rieky Jordán a striebornú krstiteľnicu, ktorú dala v roku 1840 vyrobiť kráľovná Viktória.

Princ Louis sa narodil 23. apríla a je piatym v nástupníckej línii na trón. Tretie dieťa Williama (36) a Catherine (36) je šiestym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II. Jeho súrodencami sú princ George (4) a princezná Charlotte (3).

FOTOGALÉRIA

 

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto