Jednou vetou

FOTO: Udeľovanie BRIT awards prinieslo prekvapenia

Brit Awards 2019

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Youtube

Pink, Sam Smith či Ed Sheeran - prestížneho udeľovania cien Brit awards sa zúčastnilo množstvo známych tvárí. Toto je kompletný zoznam víťazov aktuálneho ročníka hudobných cien. Fotografie z Brit awards nájdete v galérii na konci článku.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Na snímke členovia soft rockovej skupiny The 1975 vystupujú po tom, ako si prevzali cenu za Najlepší album (A Brief Inquiry into Online Relationships) a cenu Najlepšia britská skupina na odovzdávaní cien Brit Awards 2019. | Zdroj: TASR

Totálna hanba. Brexit očami mladých Britov: O čo vlastne ide?

Na pódiu sa počas udeľovania cien Brit awards objavili najznámejšie osobnosti popovej hudobnej scény, aj vychádzajúce hviezdičky. Hviezdou večera bol škótsky hudobný producent, a údajne najlepšie zarábajúci DJ na svete Calvin Harris, ktorý získal ocenenie Najlepší Britský producent a Dua Lipa, ktorá je spoluautorkou skladby One Kiss. Práve skladba One kiss získala ocenenie Britský singel. Zahviezdila aj soft rocková skupina The 1975, ktorá bola ocenená ako Britská skupina.

Opustila nás módna ikona: S Karlom Lagerfeldom sa lúči celý svet

Ocenenia si odniesol aj spevák a skladateľ George Ezra za najlepšieho mužského sólového umelca, speváčka Jorja Smith za briskú ženskú sólovú speváčku, raper Drake za medzinárodného mužského sólového umelca, či známa speváčka Pink za výnimočný prínos v hudobnom priemysle. Popová speváčka Ariana Grande získala ocenenie za medzinárodnú ženskú sólovú speváčku. Ocenenie za medzinárodnú skupinu bolo udelené The Carters, ktorú tvorí duo Beyoncé a jej manžel Jay-z.

VIDEO: To musíte vidieť! Takto oslávili Čínsky Nový rok v Londýne

Brit awards je odovzdávanie cien neziskovej organizácie British Phonographic Industry za popovú hudbu. Držiteľom rekordu je aktuálne Robbie Williams, má 13 ocenení Brit awards ako sólový umelec a 5 ako člen skupiny Take That.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

FOTO: Pracovný frmol? Toto jedlo mi dobíja baterky, odkazuje herec Braňo Deák

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií