Frontman skupiny U2 označil súčasnú hudbu za „dievčenskú“

Bono - frontman írskej hudobnej skupiny U2

Foto: TASR/AP

V dnešnej hudbe chýba rock and roll, uviedol na margo súčasných moderných piesní frontman írskej hudobnej skupiny U2, Bono.

„Myslím si, že muzika sa stala veľmi dievčenskou,“ uviedol charizmatický spevák v rozhovore pre najnovšie vydanie amerického hudobného časopisu Rolling Stone a dodal, že „je na tom aj niečo dobré“. Avšak fakt, že hip-hop je v súčasnosti jediným miestom pre vyjadrenie mladého mužského hnevu, nevníma pozitívne.

Rock and roll je predsa o hneve

Elijah, jeden z jeho synov, „verí, že rocková revolúcia je už za dverami“, uviedol spevák, ktorý sa tiež domnieva, že tento žáner „sa vráti“.

„Ako 16-ročný som v sebe skrýval veľa hnevu. Na niečo také si musíte nájsť priestor,“ vyhlásil Bono – spevák, biznismen a aktivista.

„Veď o čom je rock and roll? Predsa o hneve, ten je jeho základom. Skupiny ako The Who a Pearl Jam majú v sebe istú zúrivosť, a preto sú také skvelé,“ vysvetlil frontman rockovej kapely U2.

Pri nahrávaní prišiel takmer o život

Bono v rozhovore pre Rolling Stone potvrdil, že v minulosti pri nahrávaní albumu takmer prišiel o život, ďalej však túto tému nechcel rozvádzať.

Vysvetlil, že mnoho ľudí prežilo podobné situácie, či už psychického alebo fyzického charakteru: „U mňa to bolo fyzické, ušetril som si však všetku tú drámu okolo. Chcem o tomto probléme hovoriť, ale tak, aby som ľuďom pomohol zaplniť prázdnotu, ktorá v nich po takomto zážitku ostala.“

„Mnohí si prešli oveľa horšími životnými situáciami. Aj to je jeden z dôvodov, prečo o tom nechcem hovoriť. Bolo by to neúctivé voči tým, ktorí nemali toľko šťastia ako ja alebo nemohli dostať zdravotnú starostlivosť,“ vyhlásil spevák.

Môže vás zaujímať

FOTO: Prvé darčeky pod stromček? Boris Farkaš vyrazil do obchodov