Jednou vetou

Ftáčnik tromfol skúseného maratónca Dzurindu

Milan Ftáčnik: Mení životosprávu, alebo hľadá rady na zabehnutie polmaratónu?

foto: hlavne.sk

Bývalého premiéra Mikuláša Dzurindu (63) poznáme ako húževnatého bežca, ktorý nevynechá príležitosť odbehnúť si maratón. Takto si zabehal aj na nedávnom bratislavskom maratóne, ktorý už niekoľko rokov sponzoruje známa banka. Na polmaratónskej trati si to rozdal aj s exministrom školstva a bývalým bratislavským primátorom Milanom Ftáčnikom (61). Dzurinda na Ftáčnika nestačil.

 „S Mikim sme sa tak predbiehali raz ja, potom on, ale napokon som mu pri konci nedal šancu,“ opisuje priebeh súbojov na trati exprimátor Ftáčnik, ktorý dobehol do cieľa o 3 minúty a 6 sekúnd skôr než Dzurinda.

Podľa oficiálnych výsledkov zabehol Ftáčnik polmaratón za 1:44:16, kým Dzurinda za 1:47:22. Milan Ftáčnik sa pred rokmi ako minister školstva zviditeľnil návrhom na zavedenie hodín jogy na školy, čo sa mu však nepodarilo.

Nášmu fotografovi sa ho podarilo zachytiť pár dní pred pretekom v známom kníhkupectve ako si „študuje“ knihu o zdravej životospráve. Ako sme sa dozvedeli žiadny recept na víťazstvo v polmaratóne v nej nehľadal.

„Je o mne známe, že sa snažím trochu dbať o správnu životosprávu, ale aj to, že behávam. Nenašiel som tam nič nové, všetko som vedel predtým, tak som ju položil naspäť do regála,“ povedal pre hlavné športovec Ftáčnik.

Našiel, čo hľadal? Milan Ftáčnik listuje knihu o zdravej výžive
Milan Ftáčnik, Bratislava, 8. 4. 2018

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte