Jednou vetou

Haute Coture v Paríži: Kožušinový Armani, a Chanel v knižnici!

Haute Couture týždeň prebieha vo francúzskom Paríži

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Dni Haute Couture sú preslávené tými najluxusnejšími módnymi kreáciami od najznámejších dizajnérov a módnych domov. Na záver Haute Couture prehliadok kolekcie na jeseň a zimu 2019 v Paríži prišli na móla módne klenoty. Pozrite sa, ako vyzerali prehliadky značiek Givenchy, Jean Paul Gaultier, Armani či Chanel!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Givenchy: Inšpirovaný silou ženy

Givenchy na jesenné Haute Couture móla prišiel s kúskami, ktoré prinášajú slobodu. „Chcela som to urobiť pre seba, potlačiť kolekciu do niečoho, čo má trochu viac „divadla“. Je to myšlienka anarchistickej ženy, ktorá prechádza cez zámok. Páči sa mi myšlienka, že zámok nebol dokonalý,“ doplnila o kolekcii samotná dizajnérka, Clare Waight Keller. Kolekciu charakterizovali nadýchané siluety taftových šiat a plášťov, a strieborné výšivky.

FOTO: Parížska Haute Couture priniesla Crème de la Crème

Gaultier: Priniesol divokú párty

Zvieracie potlače, neónové farby a optické ilúzie dotvorené disco hudbou z 90-tych rokov potvrdzujú, že sa Jean Paul Gaultier divokých kreácií rozhodne neobáva. Medzi pozoruhodné návrhy patrili prešívané kapucne z neónovo-zeleného saténu v tvare stanu, obrovské goliere či výrazné čiapky z umelej kožušiny. Prehliadka sa niesla v párty atmosfére a zúčastnili sa jej aj hviezdy ako napríklad Christina Aguilera.

FOTO: Ikonická Barcelona. Pozrite sa, ako vyzerá v lete!

Armani: Láska k filmu

Taliansky módny návrhár a zakladateľ Armani – Giorgio Armani je známy svojou láskou k filmom. Práve preto sa rozhodol tohtoročnú kolekciu Haute Couture tvoriť práve s dôrazom na film. Kolekcia, ktorú zdobil kryštálmi, tylom, a chladnými odtieňmi ružovej, mätovej a svetlomodrej bola jednoznačne jednou z doposiaľ najúspešnejších, o čom opäť presvedčili nadšené reakcie návštevníkov prehliadky.

FOTO: Nezabudnuteľný Fashion week v Miláne patril jedinému spevákovi

Chanel: Ikona v knižnici

Jedine Chanel dokáže vyraziť dych jedinečným spôsobom. Presvedčila o tom jeho umelecká riaditeľka Virginie Viard po tom, čo móla prehliadky kolekcie Haute Couture jeseň/zima 2019/20 zasadila do prostredia obrovskej knižnice s viac ako 350 000 knihami, inšpirovanej knižnicou, ktorú vlastnila Coco Chanel. Viardovej debutová couture kolekcia bola oproti kolekciám predošlého riaditeľa Chanel jemnejšia, čo sa prejavilo na oblých strihoch, šifónových šatách, či voľných nohaviciach, ktoré kolekciu tvorili. Viard okrem iného do kolekcie zahrnula aj filtrové výšivky, pierkové aplikácie, rad žiarivých farieb, trblietavé šaty, dlhé kabáty či klasické tweedové bundy.

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

VIDEO ( kliknite na náhľad ):

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte