Hrozia vám vianočné kilá? Prídite ich vybehať na silvestrovský beh

Vianočné kilá môžte začať zhadzovať ešte pred novým rokom

zdroj : TASR

Silvestrovský beh odštartuje už po 29. raz v histórii. V silvestrovskom programe hlavného mesta nebude ani tento rok chýbať beh cez bratislavské mosty. Na desaťkilometrovú trasu vybehnú bežci 31. decembra o 10.00 h spred Ekonomickej univerzity v Bratislave. Z trasy tohtoročného behu museli organizátori z technických príčin vynechať Most SNP.

„V súčasnosti preverujú stavebno-technický stav lávok na moste, z tohto dôvodu je nemožné viesť cez ne trasu masového behu,“ vysvetlila Zuzana Zúbeková zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta SR Bratislavy, organizátora podujatia.

Trať tak povedie od Ekonomickej univerzity k Prístavnej ulici a ďalej po trase Most Apollo – nábrežie Dunaja – Starý most (2x) – nábrežie Dunaja – Most Lafranconi – cieľ.

Bežci, ktorí sa chcú na tomto tradičnom športovom podujatí zúčastniť, sa môžu do 27. decembra zaregistrovať online, registrácia je však možná i v deň podujatia, na štarte pretekov. Viac info na www.starz.sk.

V roku 2016 zaznamenal Silvestrovský beh rekord v počte účastníkov. Cez mosty si pred rokom prišlo zabehať 1057 športovcov. Boli medzi nimi nielen Slováci, ale aj bežci z ČR, Maďarska, Poľska, Rakúska, Talianska, zo Španielska, Švédska, z Nemecka, Belgicka, Ruska, Veľkej Británie i zo Slovinska.

Môže vás zaujímať

Vianočné nákupy. Pohľad na týchto pánov vám zlepší deň