Ilona Csáková sa vracia s novým singlom a videoklipom

Ilona Csáková podľahla sociálnym sieťam, v piesni sa dozviete ako to vyzerá v praxi
Po desiatich rokoch prichádza Ilona Csáková, speváčka s jedným z najpodmanivejších hlasov, s novinkovým albumom so symbolickým názvom Pořád jsem to já. Pätnásť pesničiek predstavuje jej pozoruhodné ohliadnutie sa za svojou vlastnou tvorbou nečakaným swingovým uhlom pohľadu a už tradične suverénnym speváckym prejavom.

Na aktuálnom albume „Pořád jsem to já“ začala speváčka pracovať už v roku 2016, kedy oslavovala okrúhlych 30 rokov na scéne. Skladby a ich aranžmány predstavujú zaujímavú reprezentatívnu retrospektívu jej minulosti, potvrdenie zaujímavej súčasnosti a zároveň možný náznak jej smerovania do budúcnosti.

Vydanie albumu je naplánované na 6. apríla 2018, no už mesiac vopred príchádza Ilona Csáková s aktuálne znejúcim singlom Abych byla IN. Táto pesnička bola pre mňa tak trochu krokom do neznáma. Pôvodne som si ju predstavovala ako swingovú pieseň v duchu albumu, ale keď mi Patricie poslala prvú verziu pesničky, dostala som chuť nahrať skladbu, ktorá drží krok a inšpiruje sa súčasnou svetovou produkciou,“ hovorí speváčka.

Bonusová novinka a aktuálny singel

Abych byla IN je o tlaku sociálnych sietí a dnešnej doby. Keďže Ilona berie život s nadhľadom a nemá problém sa sama na sebe zasmiať, chcela som to napísať s neskrývaným humorom,“ upresňuje autorka.

Ilona Csáková novou skladbou Abych byla IN zároveň ukončuje šestnásť rokov trvajúcu klipovú prestávku. „Videoklip je o tom, čo teraz prežívam.

Založila som si konto na Instagrame, komunikujem s fanúšikmi prostredníctvom Facebooku a nakrúcam domáce videá, aby som sa o ne mohla podeliť so svojimi fanúšikmi. Rada sa učím nové veci, no niekedy sa obávam, kam to celé smeruje. A čím viac o tejto téme hovorím, tým viac si uvedomujem, že to neplatí len pre moju generáciu, ale pre všetky,“ dodáva.

Staršie hity v novom kabáte

Na novom albume Pořád jsem to já sa Ilona Csáková opäť prezentuje ako výnimočná speváčka i ako menej známa autorka a spoluautorka, podporená skvelým big bandom.

Speváčka miluje swing a vždy sa jej páčil zvuk veľkého orchestra, preto spojila sily s Petrom Sovičom, najmladším spievajúcim kapelníkom. Ich spoločné dielo vydá české vydavateľstvo Supraphon 6. apríla. Swingový kabát dostanú okrem iných aj hitové skladby Pink, Tornero, Malý vůz, Proč mě nikdo nemá rád či Když zbývá pár slov.

Speváčka stihla k novému singlu už nakrútiť aj „IN“ videoklip
Ilona Csáková tento krát stavila na swing, poteší touto voľbou svojich fanúšikov?

Môže vás zaujímať

Vo veku 98 rokov zomrela legendárna baletka Alicia Alonsová