Jednou vetou

Inšpirujte sa a čakanie na Vianoce si skráťte poznávaním plným zážitkov

Krásna a romantická atmosféra Vianoc sa v niektorých regiónoch Rakúska spája aj s vyčíňaním Krampusa

autorská koláž hlavne.sk, press.austria.info

Ak milujete predvianočné výlety, toto si nenechajte ujsť! Do malebných oblastí Dolného Rakúska je rovnako ďaleko ako napríklad do našich Vysokých Tatier. Za pár hodín si môžete vychutnať sviatočnú atmosféru a zahriať telo i dušu.

Konečne dofrčal. Všetkým sa ušli v Bratislave sladkosti od Mikuláša.

Každý adventný víkend sa okolie jazera Traunsee mení na javisko vianočných kolied a rozsvietených lampášov. Adventné trhy na jazere Wolfgangsee patria k jedinečným zážitkom, rovnako ako v mozartovskom Sankt Gilgene či v meste Strobl s výstavou betlehemov a živými jasličkami.

MOTO: Kto sa stane víťazom súťaže Auto roka 2019?

 Medzi mestečkami premávajú lode, ktoré sa stretávajú pri obrovskom sklenom lampáši s hviezdami plávajúcimi na vodnej hladine.

Výlet do Rakúska: Čo si nemôžete nechať ujsť vo Viedni?

Vianočné stánky rozvoniavajú punčom, vareným vínom a sviatočnými dobrotami pre malých i veľkých a zo stanice horskej železnice Schafbergbahn sa možno parným vlakom vyviezť až k najlákavejšie a najvyššie umiestnenému stánku.

Čertovsky temperamentné tradície

Salzburg

Rakúsko je známe svojou originálnou čertovskou tradíciou, jedinečným Krampuslaufom, sprievodom čertov, pekelníkov a divokých príšer. Prichádzajú na vozoch, z ktorých šľahajú blesky, a z čertov, ktorí rinčia kovovými reťazami, ide hrôza a strach.

Tipy na rýchle a zaujímavé výlety po Slovensku

Barokový Salzburg je čerešničkou na torte miest, kde sa konajú adventné trhy. V predvianočnom čase sa mení na rozprávkové javisko, nad ktorým dominuje pevnosť Hohensalzburg. Návšteva historického centra mesta s Mozartovým rodným domom, vianočných trhov pred Dómom, námestia pri zámku Mirabell, prechádzka po Getreidegasse so žiariacimi girlandami nad hlavami – to všetko patrí k sugestívnym zážitkom.

Wels

Je známy pohostinnosťou a príjemnou adventnou atmosférou. V uliciach rozvoniavajúcich vareným gluhwein sa pohybujú stovky anjelov rozdávajúcich symbolické darčeky.

Toto musíte vidieť. Takto trpia muži pri nákupoch. Je to aj Váš prípad?

Linz

Hlavné mesto Horného Rakúska sa môže pochváliť najstarším kostolom v krajine, najväčšou katedrálou i najmodernejším múzeom virtuálnej reality. Vôňa Vianoc láka tisíce návštevníkov na Hlavné námestie s adventnými trhmi zažiť atmosféru a kochať sa pohľadmi na stovky žiariacich betlehemov.

Steyr

Steyr – rakúske Mesto Vianoc či Ježiškovo mesto sa pýši najväčšou zbierkou historických vianočných ozdôb a stromčekov. Ale aj najväčším Betlehemom na svete, vianočným múzeom, vlakom i poštou, odkiaľ možno poslať pohľadnicu s nebeskou pečiatkou a známkou.

Steinbach

Námestie mestečka Steinbach je celé obrovským adventným kalendárom, ktorý každý deň otvára jedno okno plné prekvapení. Magnetom je jedinečná výstava viac ako 500 originálnych jasličiek z 90 krajín celého sveta.

To je ale parádnica. Speváčka Emma Drobná vyrazila na nákupy… (FOTO)

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte