Jednou vetou

FOTO: Jakubisko v sieni slávy, dve sošky OTO 2018 pre Hudáka

Novým členom siene slávy sa stal režisér Juraj Jakubisko počas galavečera vyhlasovania ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2018, 13. apríla 2019 v Bratislave. Cenu si prebral z rúk generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Jaroslava Rezníka
Slovenskí televízni diváci spoznali v sobotu večer (13. 4.) víťazov 19. ročníka ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2018. Populárne tváre a programy si na javisku Slovenského národného divadla v priamom prenose Jednotky RTVS rozdelili ocenenia v pätnástich kategóriách. Novým členom siene slávy je režisér Juraj Jakubisko.

V kategórii moderátor spravodajstva získal ocenenie Ľubomír Bajaník (RTVS), Veronika Cifrová Ostrihoňová si prevzala sošku za oblasť redaktor spravodajstva. Sošku za najlepšieho komentátora športu získal Marcel Merčiak (RTVS), za moderátora športu si cenu z javiska opery SND odniesol Peter Varinský (Markíza). Osobnosťou TV publicistiky je Kristína Kövešová (Markíza), cenu v kategórii moderátor TV programov si prevzala Adela Vinczeová.

Dve krásavice na Dunaji: Ktorú navštívite najbližšie?

Televízni diváci rozhodli o tom, že spevákom roka sa stal raper Kali, speváčkou Sima Martausová, kategóriu hudobné skupiny vyhrala skupina IMT Smile. Vladimír Kobielsky je víťazom v kategórii herec, herečkou roka je Zuzana Mauréry. V novej kategórii zabávač roka patrí ocenenie Michalovi Hudákovi, ktorý získal aj ocenenie absolútny OTO za najviac získaných hlasov.

V kategórii seriál roka získal sošku seriál Oteckovia (Markíza), kategóriu zábavných programov vyhralo Inkognito televízie Joj. Programom roka je Zem spieva (RTVS). Cenu týždenníka Plus 7 dní, o ktorej rozhodujú novinári a redakcia tohto týždenníka, získal seriál Za sklom (TV Joj).

Zlaté Štúrovo pero získali časopis Gymoš z Bardejova a ZUMAG z Ružomberka

„Chcem poďakovať všetkým divákom za hlasy v ankete, všetkým športovým priaznivcom, ktorí zachovávajú priazeň športovému vysielaniu RTVS. Každý rok pribúda rekordný počet vysielacích hodín, podobne to bolo aj vo vlaňajšom olympijskom roku. Ďakujem za najkrajšiu skúsenosť v tejto profesii, ktorú som mal v Rusku počas krásneho futbalového mesiaca na nádhernom šampionáte. Ďakujem za perfektnú spoluprácu všetkým svojim kolegom v našej športovej redakcii, manželke Mirke, celej rodine a všetkým, ktorí ma celý život podporovali. Ďakujem aj spolupracovníkom z relácie Čo ja viem, ktorá mala aj teraz od začiatku roka mimoriadny divácky úspech,“ uviedol ocenený Marcel Merčiak.

MOTO: 100 rokov značky Citroën – ikonický model Traction Avant

OTO (Osobnosť televíznej obrazovky) je divácka anketa, v ktorej televízni diváci raz ročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch. Jej vyhlasovateľom je týždenník Plus 7 dní.

Najúspešnejšou v počte ocenení je Adela Vinczeová, má ich po tomto galavečeri šestnásť, Marcel Merčiak ich má trinásť, osem získala herečka Zdena Studenková.

Fotogaléria:

 

Môže vás zaujímať

Dvoch mužov pred takmer 80 rokmi vymenili v pôrodnici