Janet Jacksonovú, Def Leppard i The Cure uvedú do Rokenrolovej siene slávy

Joe Elliot z anglickej rockovej skupiny Def Leppard

foto: TASR/AP

Rokenrolová sieň slávy (Rock and Roll Hall of Fame) vo štvrtok oznámila mená hudobníkov, ktorí rozšíria jej rady na budúci rok, informovala agentúra AP. Sú medzi nimi speváčky Janet Jacksonová a Stevie Nicksová, ako aj skupiny Def Leppard, Radiohead, Roxy Music, The Cure a The Zombies.

Speváčka Emma Drobná na nákupoch. Čo si nakoniec vybrala?

Jacksonová bola medzi nominovanými – z ktorých si porota vyberá päť až šesť mien – už po tretí raz. Speváčka povedala, že sa cíti poctená a šťastná, že môže byť členkou siene spolu so svojimi bratmi. Jej brata Michaela do siene uviedli v roku 2001 a kapelu Jackson Five, v ktorej spieval Michael a jeho štyria bratia, už v roku 1997.
Stevie Nicksová bola do siene uvedená i ako členka kapely Fleetwood Mac v roku 1998.

Vyparádená Heringhová s deťmi pod stromčekom. Prečo sa fotili naposledy?

Britská rocková skupina Def Leppard zvíťazila v hlasovaní fanúšikov, ktorí jej dali viac ako pol milióna hlasov. „Pri pohľade na zoznam tých, ktorí už sú členmi, je jasné, že by ste tam chceli byť tiež,“ povedal spevák a líder skupiny Joe Elliott.

Štedrovečerné jedlo: Čo vás tento rok vyjde najdrahšie?

O výsledkoch rozhodla medzinárodná porota pozostávajúca z vyše 1000 umelcov, historikov a predstaviteľov hudobného priemyslu. Hlasovať môže aj verejnosť; fanúšikovské hlasy pre päť najpreferovanejších interpretov sa prirátajú k porotcovským hlasom. Do výberu sa môže dostať interpret najskôr 25 rokov po vydaní debutového albumu.

Naše ratolesti: kedy dostávajú najviac darčekov?

Ďalšími nominovanými pre rok 2019, ktorí sa však do siene slávy nedostali, boli country spevák John Prine, raper LL Cool J a multiinštrumentalista Todd Rundgren, ako aj kapely Devo, Kraftwerk, MC5, Rage Against the Machine a Rufus and Chaka Khan.

MOTO: Kto sa stane víťazom súťaže Auto roka 2019?

Slávnostný večer, na ktorom do siene uvedú nových členov, sa uskutoční 29. marca v newyorskom Barclays Center.
Rokenrolovú sieň slávy ako organizáciu vytvoril v roku 1983 už zosnulý Ahmet Ertegun, spoluzakladateľ hudobného vydavateľstva Atlantic Records. Samotné múzeum otvorili v Clevelande v štáte Ohio v roku 1986, keď boli do siene slávy uvedení aj prví umelci vrátane Chucka Berryho, Jamesa Browna či Elvisa Presleyho.

Môže vás zaujímať

Slovenská pošta

Slovenská pošta vydáva spoločnú poštovú známku s Českou republikou