Jednou vetou

JEDLO: 8 bizarných príchutí zmrzliny, ktoré toto leto musíte vyskúšať!

Siahate po tradičných chutiach zmrzlín? Prečo? Veď existuje aj zelenina, mäso a celá škála korenín

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest, Shutterstock

Šmolková zmrzlina už ani zďaleka nie je tou najšialenejšou príchuťou, na akú môžete natrafiť. Po svete existujú desiatky omnoho bizarnejších príchutí. Okrem toho, že vás s istotou schladia počas horúcich letných dní, zároveň vám doprajú gurmánsky zážitok.

Káčer Donald ako nacista? Známa postavička oslávila 85 rokov

Máte chuť na zmrzlinu a zároveň túžite zažiť niečo nové? Určite sa vo svojom okolí poobzerajte po niektorej z týchto inovatívnych príchutí. Veď kde je napísané, že zmrzlina musí byť sladká. No a vôbec – všetky tie ovocné príchute. Existuje aj zelenina, existuje mäso a celá škála korenín.

Prvé letné novinky prichádzajú do Cinema City! Deväť filmov, ktoré musíte vidieť

Bohužiaľ (alebo chvalabohu?), kvôli všetkým z nich si pravdepodobne budete musieť trochu zacestovať. Veď na čo sú dovolenky, ak nie na lovenie nových, netradičných zážitkov? Týchto osem netradičných príchutí  jednoznačne stojí za to!

8. Homár – chuť mora

Počujete správne. Zmrzlina z maslového základu s kúskami chutného homára. Viete si predstaviť lepšiu maškrtu počas slnečného dňa pri mori?

Kráľovná Viktória sa vydala za svojho bratranca, musela ho požiadať o ruku

Morská obluda? | Foto: Pixabay.com

7. Eskimácka zmrzlina – príchuť veľryba

Pravá eskimácka zmrzlina je vyrábaná z pomerne kontroverzných surovín. Jej základ totižto tvorí zvierací tuk, konkrétne zo sobov, prípadne veľrýb. Dochutená je zvyčajne čerstvými bobuľami.

Zachráňte Willyho! | Foto: Pixabay.com

6. Štipľavé papričky – prevencia je základ

Keď to preženieme s pikantným jedlom, napríklad s niektorou zo svetoznámych štipľavých papričiek pri pokuse vyrobiť virálne youtubové video, ako prvú pomoc niekedy aplikujeme zmrzlinu. Tvorcovia tejto príchute sa pravdepodobne spýtali sami seba – načo čakať? Prevencia je ten najlepší liek!

Na cestách ročne vyhasnú stovky životov. Ako tomu môžeme predchádzať?

Peklo v jednom súste. | Foto: Pixabay.com

5. Kozí syr, kešu a karamel – vraj celkom nuda

Milovníci tejto príchute, ktorá sa predáva v americkom Chicagu, tvrdia, že kozí syr vytvára chuť veľmi podobnú populárnemu dezertu známemu ako cheesecake.

Vraj ako cheesecake. | Foto: Pixabay.com

4. Bazalka a avokádo – prečo nie

Avokáda sa stalo symbolom moderného stravovania. Zdravá a zároveň chutná lahôdka sa dá vďaka svojmu vysokému obsahu tukov poľahky pretransformovať do zmrzlinovej podoby.

Avokádo je vitamínová bomba. Vedeli ste tieto fakty?

Jedlo súčasnosti. | Foto: Pixabay.com

3. Sladká kukurica – bezpečná kombinácia

Dáva to zmysel, veď z kukurice možno vyrobiť takmer čokoľvek. Od alkoholu, cez palivá, pukance, chipsy, až po cereálie. Zmrzlina je logický ďalší krok.

Kukurica! | Foto: Pixabay.com

2. Tequila – ¡Sí Señor!

Kde inde ako v Mexiku možno ochutnať tento gastronomický skvost. Zmrzlina s príchuťou tequily. Podobne sa dá letná pochúťka vyrobiť napríklad aj z whiskey.

Mýty a fakty o alkohole. Už jeden pohárik môže narobiť obrovské problémy

Zmrzlina, ktorá zahreje. | Foto: Pixabay.com

1. Hľuzovky – luxus na záver

Hľuzovky podľa niektorých ľudí sprostredkujú ľudským chuťovým pohárikom vrcholné gastronomické zážitky. Žiadne luxusné jedlo z päťhviezdičkových reštaurácií sa nezaobíde bez ich výraznej a unikátnej arómy. Tí odvážnejší si na nich môžu pochutnať už aj v zmrzlinovej podobe.

Behanie, plávanie, bicyklovanie: Podľa čoho si vybrať spôsob cvičenia

Miliónová pochúťka. | Foto: Pixabay.com

Fajčiari pozor! Toto sa s vaším telom stane už 20 minút po poslednej cigarete

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte