Jednou vetou

Jevgenij Pľuščenko uvedie v novembri krasokorčuliarsku šou Pán ľadu 2017

V siedmich slovenských mestách sa v novembri v rámci narodeninového krasokorčuliarskeho turné Pán ľadu 2017 predstaví Jevgenij Pľuščenko. Ruský krasokorčuliar oslávi 3. novembra 35. narodeniny.

V šou sa Jevgenij rozhodol vystúpiť na ľade v spoločnom čísle so svojím 4,5-ročným synom Alexandrom. Bude to svetová premiéra, keď sa na ľade predvedie aj Alexander.

Narodeninové turné sa začne 19. novembra v Bratislave, ďalšími zastávkami budú Prievidza (21.11.), Brezno (22.11.), Poprad (23.11.), Banská Bystrica (24.11.), Žilina (25.11.) a Trenčín (26.11.). Spolu s Pľuščenkom sa predstaví i víťazka Zimných olympijských hier 2014 Adelina Sotnikovová, ďalej Tomáš Verner, Elena Jovanovič, Nodari Maisuradze, Mischa Ge, Ivan Righini, Elladj Balde a ďalší umelci.

Majstrovstvo predvedie na skvoste za osem miliónov eur

Vo výprave nebude chýbať vynikajúci huslista Edvin Marton. Svoje majstrovstvo predvedie na stradivárkach vyrobených v roku 1699 talianskym majstrom Antoniom Stradivarim. Tento majstrovský nástroj má zapožičaný od roku 2014 a jeho cena sa odhaduje na osem miliónov eur.

„Mám rád Slovensko a rád sem vždy prichádzam. Milujem vaše publikum, ktoré dokáže ohodnotiť krasokorčuliarske umenie, krasokorčuliarsky šport, ktorý je tvrdou drinou už od malého veku. Môj syn Alexander má iba 4,5 roka, ale korčuľovania sa nebojí. Verím, že sa nezľakne ani driny a drilu, ktorý ho čaká, ak pri tomto mojom milovanom športe ostane.

Ja som chcel z neho mať hokejistu, rodinná rada však rozhodla inak. Nevadí, je ešte mladý a všetko bude záležať iba na ňom. Ja mu rád hlavne poradím, ako-ktorú krasokorčuliarsku fintu zvládnuť čo najlepšie. Tešíme sa v novembri na všetkých a verím, že spoločné vystúpenie s malým Alexandrom sa vám bude páčiť.“

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte