Jubilantka Vilhelmová a Dyk to spolu vedia poriadne roztočiť

Česká herečka Tatiana Vilhelmová

foto: TASR

Slovenským divákom je veľmi dobre známa. Hrala nekompromisnú advokátku vo filme Kajínek alebo v komédii Samotári aj v ďalších filmoch. Česká herečka Tatiana Vilhelmová sa dožíva jubilea, oslavuje 40 rokov. Nielen v súkromí to vie so svojím partnerom, tiež hercom Vojtěchom Dykom roztočiť. Pozrite sa, akí sú zladení. (video nižšie v článku)

Autogramy slávnych – umelecké dielo alebo len škrabanica?

Rodáčka z Prahy mala v detstve umelecké sklony začínala najskôr so spevom, neskôr sa venovala baletu. Napokon sa rozhodla pre štúdium herectva na pražskom konzervatóriu (Pražská konzervatoř). Školu však neukončila. Napriek tomu však získala angažmán v Dejvickom divadle.

Herečke sa začalo profesionálne dariť a objavila sa vo viacerých filmoch oceňovaných divákmi aj odbornou kritikou. Jedným z nich bol Návrat idiota (Saša Gedeon, 1999), nasledovala komédia Samotári (David Ondříček, 2000) a režijný debut Bohdana Slámu Divoké včely (2001). V tom istom roku hrala v hororovej snímke Filipa Renča Černí andělé: Pokoj bez oken (2001). Podľa kritiky pútavo nakrútená snímka príjemne prekvapila divákov. V roku 2003 si opäť zahrala v čiernej komédii Davida Ondříčka Jedna ruka netleská.

Česká herečka Tatiana Vilhelmová / foto: TASR | foto: TASR

Čaba, akože fakt neblázni! Takto oslávi Elán svoju päťdesiatku

V roku 2005 získala svojho prvého Českého leva za rolu Moniky vo filme Štestí (Bohdan Sláma), kde boli jej hereckými kolegami Pavel Liška a Aňa Geislerová. O dva roky ju obsadil český režisér Jan Svěrák do filmu Vratné lahve (2007).

Nezabudnime spomenúť aj filmy: Teorie Tigra (2016), Bába z ledu (2017), alebo tento rok Tátova volha (2018). Vo filme hral svoj prím čierny humor, ktorý výdatne okorenil dej a odľahčil vážne témy.

Niekoľkokrát bola herečka nominovaná na rôzne ocenenia (sedemkrát Český lev, Cena Thálie, Cena Alfréda Radoka, Neviditeľný herec). Siedma nominácia na Českého leva 2006 za hlavný ženský herecký výkon vo filme Štěstí bola korunovaná víťazstvom. Ocenenia získala aj na zahraničných festivaloch (Televízny festival Monte Carlo 2001 za snímku Společnice, „Shooting star 2003“ (promo akcia pri MFF Berlín)).

V júli 2005 sa vydala Tatiana Vilhelmová za Pavla Čecháka. V roku 2005 sa im narodil syn František, roku 2008 druhý syn Cyril. V januári 2013 sa rozviedli. Jej partnerom je herec Vojtěch Dyk. V roku 2013 sa im narodil syn Alois.

Takto to roztočila v pesničkovej show so svojím partnerom, hercom V. Dykom:

Môže vás zaujímať

FOTO: Pracovný frmol? Toto jedlo mi dobíja baterky, odkazuje herec Braňo Deák