Jednou vetou

Kampaň na podporu čítania, Knižný kompas štartuje Vasilkovej dielo Mama

ilustračné foto

foto: pixabay

Knižný kompas je názov kampane na podporu čítania, ktorú štartuje vydavateľstvo Ikar. V rámci nej uvedie najsilnejšie tituly tejto jari. Prvou novinkou je kniha Táne Keleovej-Vasilkovej Mama.

„V mnohých prieskumoch sa ukázalo, že deti, ktorých rodičia majú doma knihy a čítajú, majú veľkú šancu, že z nich vyrastú ľudia s lepším uplatnením sa v živote a v práci a s úspešnejšou budúcnosťou. Čítanie však pomáha aj seniorom, je pre nich dobrou prevenciou proti Alzheimerovej chorobe či stareckej demencii, uvádza iniciátor kampane, ktorej cieľom je nasmerovať viac ľudí na Slovensku k čítaniu kníh.

Knižný kompas prinesie v dvoch vlnách niekoľko výrazných knižných titulov

Zároveň oboznámi verejnosť prostredníctvom médií aj s benefitmi čítania. „K jednotlivým titulom sú doplnené aj osobné odporúčania knižných odborníkov – redaktorov, prekladateľov, zamestnancov vydavateľstva či knihomoľov,“ TASR informovala Lucia Čarná, PR manažérka vydavateľstva Ikar.

Prvý z titulov, ktoré kampaň prináša, je Mama z pera Táne Keleovej-Vasilkovej. Prináša príbeh Helgy, ktorá všetko, čo robí, robí s plným nasadením. Kolotoč jej života bol naplnený túžbou byť dobrou manželkou, mamou aj starou mamou. Podarilo sa jej to. Rodine vytvorila bezpečný prístav, naplnený láskou a pochopením. A hoci syn i dcéra sú už dávno dospelí, majú svoju rodinu a svoje deti, nič sa na tom nezmenilo.

Vždy je ochotná pomôcť, vypočuť si, poradiť. Nečakala odmenu, no nerátala ani s chladom a kritikou. Ako si s tým poradí? „Helgu a Olda som si pri písaní veľmi obľúbila. Sú pre mňa vzorom. Manželská dvojica, ktorá ani po desaťročiach nezabudla na lásku… tak by to predsa malo byť. Svet by bol v okamihu krajší,“ hovorí autorka o svojom najnovšom románe.

Ďalšie informácie nájdu záujemcovia na www.kniznykompas.sk.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte